روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
همراهی متولیان آموزشی و فنی حرفه ای برای توانمند سازی دانش آموزان در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187853
1399/05/21

همراهی متولیان آموزشی و فنی حرفه ای برای توانمند سازی دانش آموزان در فارس

«خبرجنوب»/ معاون آموزش متوسطه آموزش‌ و پرورش فارس گفت: برای توسعه فرهنگ مهارتی نیازمند همکاری همه نهادها و سازمان ‌ها هستیم و در سایه همکاری و تعامل دوجانبه و یک برنامه ‌ریزی منسجم در هنرستان ‌ها و حوزه فنی و حرفه ‌ای ادارات است که می ‌توانیم شاهد توسعه و شکوفایی هنرستان ‌های فنی و حرفه‌ ای و کاردانش در سطح استان باشیم.
رسول قانونی در دیدار با مدیرکل اداره فنی و حرفه ‌ای استان ضمن قدردانی از تعامل و همکاری ‌های مؤثر اداره کل فنی و حرفه ‌ای با آموزش ‌و پرورش فارس در راستای ارائه آموزش‌ های مهارتی گفت: دنیای امروز دنیایی است که در آن مهارت بیشتر از آموزش تأثیرگذار است به‌ نحوی ‌که آموزش به ‌تنهایی کافی نیست بلکه داشتن مهارت و توانمندی نیز از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.
این مقام یکی از اولویت‌ های مهم آموزش‌ و پرورش فارس را توسعه فرهنگ مهارتی عنوان کرد و گفت: اگر فرزندانمان را به سمت هنرستان‌ ها هدایت و راهنمایی کنیم و به آن ‌ها مهارت ‌هایی را یاد دهیم قطعاً اتفاقات خوبی خواهد افتاد که هم موجب ایجاد اشتغال و هم تربیت افرادی مفید و مؤثر برای خودشان در آینده شده و شرایط جامعه را واقعاً تغییر می ‌دهد.
معاون آموزش متوسطه آموزش ‌و پرورش فارس همچنین یادآور شد: استان ما از لحاظ کشاورزی و صنعت ظرفیت بالایی دارد که توسعه آن ‌ها نیازمند ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین ادارات کل آموزش ‌و پرورش و فنی و حرفه ‌ای و همچنین آموزش عالی است.
وی با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت آموزش ‌های فنی و حرفه ‌ای که سازمان فنی و حرفه‌ ای متولی آن ‌هاست، اظهار داشت: در بخش آموزش ‌و پرورش نیز در زمینه توسعه متوازن تقریباً ٣۴ درصد دانش آموزان در هنرستان ‌های فنی و حرفه ‌ای و کار دانش در حال تحصیل هستند که نسبت به سنوات گذشته شرایط بهتر شده است.
مدیر کل فنی و حرفه‌ ای استان فارس نیز با استقبال از تعامل یاد شده گفت: اداره کل آموزش ‌های فنی و حرفه ‌ای استان فارس در حال حاضر حدود ۵٠ مرکز دولتی و حدود ٧٠٠ آموزشگاه آزاد فعال در سطح استان دارد.
حشمت کوشکی افزود: همچنین سعی شده آموزش‌ هایی در دانشگاه‌ها، زندان‌ ها، پادگان ‌ها، کمپ ‌ها، سکونتگاه ‌ها، جامعه عشایری، روستاها، اصناف و بخش‌ های مختلف جامعه برگزار شود و بر همین اساس تا کنون ۴۵ تفاهم ‌نامه نیز با اتحادیه ‌های مختلف منعقد نموده ‌ایم.
مدیر کل فنی و حرفه ‌ای استان فارس گفت: در سال گذشته و در راستای ترویج گفتمان مهارتی، رسیدن به یک نهضت مهارت افزایی را دنبال کردیم که حاصل آن تأکید تمامی نمایندگان شهرستان ‌ها، فرمانداران و مدیران کل در رسانه ‌های مختلف بر اهمیت فنی و حرفه‌ ای و هدایت آموزش ‌ها به‌سوی آموزش‌های مهارتی و پررنگ کردن نقش آموزش‌ های مهارتی بود.
کوشکی یادآور شد: ما به دنبال این هستیم که آن گفتمان مهارتی مدنظر را ایجاد کنیم و خوشبختانه شاهد هستیم خانواده‌ ها، آموزش‌ و پرورش و دانشگاه‌ ها به این امر توجه داشته ‌اند و موجب گردید در سال قبل تفاهم‌ نامه ‌هایی با حساس‌ ترین جاهای استان ازجمله دانشگاه‌ های شیراز و آموزش ‌و پرورش منعقد گردد و ارتباط بسیار خوبی با آموزش‌ و پرورش داشته ‌ایم.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.