روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
توجه به ورزش مدارس زمینه ساز توسعه وموفقیت در مسابقات جهانی است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192058
1399/07/05

توجه به ورزش مدارس زمینه ساز توسعه وموفقیت در مسابقات جهانی است

در راستای تحقق اهداف و ماموریت های مندرج در سند چشم انداز ۱۴۰۴ و مندرجات برنامه های توسعه کشور و زیر نظام راهبری و مدیریت در راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر طراحی برنامه عملیاتی توسعه همکاری های آموزش و پرورش و سازمان های ورزشی و به منظور ایجاد زمینه هماهنگی و همکاری در اجرای برنامه ها و فعالیت های دوجانبه بین فدراسیون کشتی و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه همکاری مشترکی امضا شد.
رییس هیات کشتی استان فارس طی گفت وگویی اختصاصی با احد کشاورز همکار ما از اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک بین فدراسیون کشتی وتربیت بدنی وزارت آموزش اظهار خشنودی نمود واین طرح را در رونق بیشتر رشته اول وملی کشورمان موثر دانست وی در ادامه به تشریح تفاهم نامه فوق پرداخت و افزود: از اهداف مهم این تفاهم نامه توسعه کمی و کیفی رشته ورزشی کشتی در سطوح پایه کشور ،بهره مندی بهینه از منابع انسانی ، مالی، علمی و امکانات ورزشی متقابل،هماهنگی و هم‌ راستایی برنامه توسعه و ارتقای ورزش تعلیم و تربیتی و قهرمانی کشور و اجتناب از فعالیت های موازی ،پشتوانه سازی و تقویت بنیه تیم های ملی از طریق استعدادیابی و هدایت نخبه های ورزشی، کمک به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان وایجاد یک ائتلاف ملی و سیستم همسو و یکپارچه در راستای پرورش بلند مدت ورزشکار در رشته کشتی است .زیرا همگان باور داریم که توجه به ورزش مدارس زمینه ساز توسعه وموفقیت در مسابقات جهانی است.
دکتر موسایی در ادامه گفت: از موضوعات مهم همکاری‌های مشترک،برنامه استعدادیابی ورزشی هست. که در این زمینه فدراسیون کشتی کمیته‌ای تحت عنوان کمیته ورزش دانش آموزی تشکیل می‌دهد و رئیس انجمن کشتی مدارس کشور را به عنوان رئیس کمیته مذکور تعیین نموده و در سطح هیات های استانی و شهرستانی خود نیز این کمیته را به همین منوال تسری می بخشد تا همکاری لازم بین دو فدراسیون مفاد مندرج در تفاهم‌نامه را پیگیری و هماهنگی لازم را انجام نماید .
رییس هیات کشتی استان در ادامه یادآور گردید : در برنامه‌های استعدادیابی مشترک معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در زمینه شناسایی و هدایت نونهالان، نوجوانان و جوانان دانش آموز مستعد به کانون های ورزشی ویژه مورد توافق اقدام خواهد نمود. وی افزود: معاونت تربیت بدنی و سلامت مجوز های لازم را به منظور فعال سازی کانون های ورزشی ویژه که به درخواست فدراسیون
می باشد را بررسی ودر صورت امکان بر اساس شیوه نامه های مربوط را تسهیل خواهد نمود.
موسایی در ادامه به خبرنگار ما گفت: در بحث مسابقات دو طرف به منظور جلوگیری از کارهای موازی و کاستن از هزینه های اجرایی در صورت تمایل و امکان، نسبت به برگزاری مشترک مسابقات در رده‌های سنی نونهالان نوجوانان و جوانان در سطوح مختلف هماهنگی و اقدام می نمایند .
رئیس هیات کشتی استان در ادامه به خبرنگار ما گفت: فدراسیون کشتی دوره های آموزش داوری و مربیگری کشتی را برای معلمان متخصص و با تجربه در رشته کشتی به صورت رایگان برگزار خواهد نمود. همچنین فدراسیون کشتی با عضویت رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون خود موافقت نموده و این زمینه را در سطح هیات های استانی و شهرستانی نیز تسهیل و تعمیم می بخشد.
موسایی افزود:معاونت تربیت بدنی و سلامت و فدراسیون کشتی مقرر نمودند تا واحدهای استانی تابعه خود نیز تفاهم‌نامه‌ای جدید همکاری با یکدیگر تدوین و به امضا برسانند که در این زمینه هیات کشتی استان با هیات ورزش دانش آموزی در اسفند ماه سال گذشته تفاهم نامه ای امضا نمودند. که به موجب آن مسابقات کشتی آموزشگاه‌های استان برگزار گردید .
دکتر موسایی در پایان از همکاری بسیار خوب معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان بخصوص دکتر دهقان وسایر روسای تربیت بدنی شهرستان ها همچنین سرویس ورزشی «خبرجنوب» به دلیل پوشش بسیار خوب اخبار ورویداد های ورزش استان تشکرکرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.