روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
زمان طولانی برای مستمری بگیر شدن در بهزیستی؛ 35 هزار نفر در فارس در انتظارند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180655
1399/03/06

زمان طولانی برای مستمری بگیر شدن در بهزیستی؛ 35 هزار نفر در فارس در انتظارند

بود مددکار یکی از مشکلات عمده ای است که امکان رسیدگی به مسائل مددجویان بهزیستی را سخت کرده است، در این زمینه تعداد پرونده های هر مددکار بهزیستی در فارس دو برابر استانداردها است که با راه اندازی مراکز «مثبت زندگی»، قرار است این میزان به حد قابل قبولی برسد. رئیس اداره فناوری اطلاعات بهزیستی فارس راه اندازی این مراکز را در دسترسی پذیری خدمات بهزیستی به مردم قابل توجه دانست. نادر کریمی در گفت وگو با خبرنگار «خبرجنوب» گفت: فراخوان مربوط به مراکز مثبت زندگی اعلام شده و علاقمندان می توانند برای دریافت مجوز ثبت نام کنند.
وی افزود: این مراکز قرار است 22 نوع خدمت مربوط به مددکاری را ارائه دهند و هدف ما این است که این مراکز مثبت زندگی ضریب نفوذ خدمات بهزیستی را در جامعه بیشتر کنند به طوری که دسترسی پذیری خدمات بهزیستی به مددجویان افزایش یابد. رئیس اداره فناوری اطلاعات بهزیستی استان گفت: اولویت ما راه اندازی مراکز مثبت زندگی در مناطق کمتر برخوردار استان و از جمله شیراز است تا خدماتی از قبیل بازدید از منزل و ارائه خدمات توانبخشی به مددجویان از جمله معلولان با کیفیت بیشتری ارائه گردد.
کریمی ادامه داد: این مراکز امکان مددکاری موثر تر را فراهم می سازد؛ در حال حاضر به دلیل تعداد کم مددکاران، بیش از دو برابر استاندارد به آن ها پرونده مددجو سپرده است و با راه اندازی مراکز مثبت زندگی هر مددکار فقط مجاز است 150 پرونده را زیر مجموعه خود داشته باشد و به همین دلیل زمینه ارائه خدمت با رضایت بیشتر مددجویان همراه خواهد بود.وی گفت: در این باره هر مرکز مثبت زندگی فقط مجاز است 450 پرونده مددجو را زیر مجموعه خود داشته باشد و امکان بررسی و رسیدگی به امور مددکاری آسان تر و نظارت بر آن ها را هم از سوی بهزیستی استان امکان پذیر تر می شود و خدمات بهتری به مددجویان ارائه می گردد.کریمی افزود: در حال حاضر 80 هزار مستمری بگیر در فارس به سر می برند که پرونده های آن ها برای دریافت خدمات مددکاری و موارد این چنینی به مراکز مثبت زندگی که فراخوان مربوط به آن اعلام شده داده می شود.وی گفت: در حال حاضر 35 هزار نفر در استان در انتظار پیوستن به جمع مستمری بگیران هستند که پرونده این افراد به مراکز مثبت زندگی داده نمی شود و به محض قرار گرفتن در جمع مستمری بگیران آن ها هم 22 نوع خدمت مربوطه را از مراکز مثبت زندگی می گیرند.
کریمی افزود: در حال حاضر بیشترین نارضایتی مددجویان بهزیستی فارس از مدت انتظار برای پیوستن به جمع مستمری بگیران است و در این باره راهی نداریم، چرا که تا اعتبار به این منظور از سوی بهزیستی کشور اختصاص ندهند امکان قرار گرفتن 35 هزار نفر یاد شده در جمع مستمری بگیران از بهزیستی استان نیست. با این وجود افراد لیست انتظار مستمری در فارس از خدمات غیر مستمری بگیران برخوردار هستند و اگر چه توان پرداخت مستمری به این افراد را نداریم اما برخی خدمات را به آنها ارائه می دهیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.