روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بازدارندگی برخوردهای قانونی کی و کجا؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180657
1399/03/06

بازدارندگی برخوردهای قانونی کی و کجا؟

«خبرجنوب»/ این روزها مدام از گوشه کنار خبر تخلف هایی به گوش می رسد که بیانگر دست اندازی ها به عرصه های منابع طبیعی در فارس است. از بستر رودخانه و مراتع گرفته تا برداشت‌های بی رویه از معادن شن و ماسه البته از برخوردهای قانونی و رفع این تصرفات غیر قانونی هم خبرهایی داریم که نشان می دهد متولیان قانونی بیکار ننشسته و تنها نظاره گر این تخلفات نیستند اما این که چطور این دسته از متجاوزان به عرصه ها فرصت
دست اندازی دارند و شاید ابزارهای قانونی به اندازه ای که باید بازدارنده نبوده اند جای بحث است. چند مورد از این تخلفات که با برخورد قانونی روبه رو شده بیانگر بخشی از این واقعیت هاست:
فعالیت غیر مجاز یک سنگ شکن
برداشت های غیرمجاز از بستر یکی از رودخانه های شهرستان داراب متوقف شد.
به گزارش خبرنگار ما، گروه های گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس از فعالیت غیرمجاز یک دستگاه سنگ شکن در بستر رودخانه قلات رستاق جلوگیری به عمل آوردند.راننده یک دستگاه سنگ شکن خارج از محدوده مجوز خود اقدام به برداشت مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه فوق می نمود که طی عملیاتی ناکام ماند.
در این عملیات به راننده سنگ شکن اخطاریه داده شد و با هماهنگی دستگاه قضایی مقرر گردید که اضافه برداشت ها از حجم مجوز برداشت وی کسر گردد.
تجاوز به بستر و حریم «بلوط آباد»
رئیس اداره امور آب شهرستان فراشبند از عملیات تازه گروه‌های گشت و بازرسی این اداره خبرداد.
علی رضایی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار نمود: گروه های گشت و بازرسی از تصرف بستر و حریم مسیل بلوط آباد فراشبند جلوگیری به عمل آوردند.
رضایی گفت: افراد متخلف با خاکریزی و پرکردن قصد تصرف بستر و حریم مسیل بلوط آباد را داشتند که ناکام ماندند و بستر و حریم مسیل آزاد ماند.
تجاوز به مسیر آبراهه «قلاتخوار»
مسیر متصرف شده یکی از آبراهه‌های شهرستان ارسنجان آزاد شد.
به گزارش خبرنگار ما، مسیر آبراهه قلاتخوار ارسنجان توسط گروه‌های گشت و بازرسی سواحل و رودخانه های استان آزاد شد.این عملیات آزادسازی با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی انجام و به افراد متصرف نیز اخطار داده شد.
تصرف حریم «نهر اعظم»
حریم تصرف شده یکی از رودخانه‌های سرچهان آزاد شد.
به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس، گروه های گشت و بازرسی این شرکت طی عملیاتی تصرف حریم رودخانه نهراعظم سرچهان را برطرف کردند.
همکاری و توافق متصرفین باعث شد که این عملیات آزادسازی به سهولت انجام گردد.رفع تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار انجام می شود.
حفاری غیر مجاز چاه آب
رئیس اداره امور آب شهرستان نی ریز از عملیات جلوگیری گروه‌های گشت و بازرسی این اداره از یک فعالیت غیرمجاز در حوزه چاههای این شهرستان خبر داد.فریدون حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار نمود: حفاری غیرمجازیکدستگاه کمپرسور بر روی یک چاه مجوزدار در منطقه ریزآب نی ریز منجر به توقیف کمپرسورشد.
حیدری افزود: گروه‌های گشت و بازرسی با هماهنگیدستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی این دستگاه کمپرسور را توقیف و راهی پارکینگ کردند.این ها گوشه ای از این تخلف ها و برخوردهای قانونی است که انتظار می‌رود با ادامه جدیت متولیان در این مسیر شاهد کاهش آمار تخلفات در عرصه های منابع طبیعی و معدنی استان باشیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.