روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فکری برای حمل و نقل عمومی کنید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180721
1399/03/06

فکری برای حمل و نقل عمومی کنید

دوستی می‌ گفت از زمانی که کرونا وارد شهر شیراز شده هزینه ‌های ما بسیار افزایش یافته است.
خودم کارمندم و همسرم نیز در بیمارستان کار می ‌کند و با توجه به این که خودروی شخصی نداریم و حمل و نقل عمومی در شهر تعطیل شده است هزینه‌ های بسیار گزافی بابت تاکسی‌ های اینترنتی، تلفنی و عبوری می‌ دهیم به گونه‌ ای که آخر ماه وقتی دخل و خرج را جمع می ‌زنیم هزینه ‌ای بسیار سنگین بابت این مسئله پرداخته ‌ایم که تا پیش از این خبری از آن نبود.
زمانی که اتوبوس ‌های واحد و مترو فعال بودند هزینه ‌های حمل و نقل ما بسیار ناچیز بود و به حساب نمی ‌آمد و هرگز فکر نمی ‌کردیم که روزی مجبور شویم بخش عمده ‌ای از حقوقمان را به حمل و نقل روزانه اختصاص دهیم.
پس از این که ستاد کرونا استان تصمیم گرفت حمل و نقل عمومی در جهت کاهش عبور و مرور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در شهر شیراز اجرایی کند و کرکره ‌های مترو به پایین کشیده شد این مسئله دامن ‌گیر بسیاری از خانواده‌های شیرازی گردید و سبب شد تا هزینه ‌های رفت و آمد رنگ تیره ‌تری نسبت به هزینه ‌های جاری زندگی بگیرد.
حالا اعلام شده است که دوچرخه‌ های نارنجی به شیراز برخواهند گشت و این می ‌تواند گامی هرچند کوچک در جهت حمل و نقل خانواده باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در این رابطه گفته: بیدودها بعد از ایام عیدفطر با هدف سرویس ‌دهی برای سفرهای کوتاه و میان مسافت مجدداً فعالیت آن‌ها آغاز و به چرخه حمل و نقل شهر شیراز بازمی‌گردند.
وی معتقد است رفت و آمد با دوچرخه در محیط باز و به صورت تک سرنشین موجب رعایت فاصله‌گذاری می‌شود و خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.
با مطالعات انجام شده در کشورهای جهان دوچرخه سواری به عنوان مهم‌ترین راهکار برای دور ماندن از کرونا معرفی شده است.
اما نکته دیگری که باید در این ارتباط مدنظر قرار داد آن است که به هر حال بعد از عید فطر فعالیت بانک ‌ها به حالت عادی برگشته، ادارات هم که از چندی پیش کارمندانش به سرکار بازگشتند، پس باید برای حمل و نقل اینگونه افراد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فکری اساسی کرد.
نباید گذاشت در شرایطی که اقتصاد، دلار و کرونا پیوندی ناگسستنی به هم بافته‌اند کاری کرد تا خانواده‌ها دردی به دردهایشان اضافه شود.
نباید کسانی که خودروهای شخصی ندارند اسیر پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور تاکسی در این شرایط شوند.
محمد‌‌ جلالی/خبر جنوب


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.