روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در امتحانات نهایی امسال سخت گیری داریم، تقلب هم ممنوع :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180725
1399/03/06

در امتحانات نهایی امسال سخت گیری داریم، تقلب هم ممنوع

بهمن پگاه راد- «خبر جنوب» / با نزدیک شدن به تاریخ آغاز امتحانات نهایی که از ۱۷ خرداد ماه اعلام شده، هنوز پرسش هایی در رابطه با برگزاری این امتحانات در بین دانش آموزان وجود دارد که با رئیس سنجش آموزش و پرورش فارس در میان گذاشتیم.امیر شیرازی نژاد در این
گفت و گو با بیان این که به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی امسال بر تعداد حوزه های امتحانی در سطح شیراز و شهرستان ها افزوده شده است، گفت: در این رابطه با مشکلاتی رو به رو هستیم که تمامی مدیران نواحی و روسای مناطق با یک اقدام بسیجی قول داده ‌اند تا زمان برگزاری امتحانات این کمبودها برطرف شود.وی در مورد سئوال های امتحان نهایی گفت: سئوال ها از ۸۰ درصد دروس اجباری و ۲۰ درصد اختیاری است و اگر دانش آموزان به همان ۸۰ درصد نیز پاسخ دهند، نمره کامل می ‌گیرند و آن ۲۰ درصد بقیه نوعی ارفاق به دانش آموزان است.
شیرازی نژاد در پاسخ به این پرسش که به سبب بیماری کووید ۱۹ و مشکلاتی که جامعه هدف در این رابطه با آن روبه رو بوده است آیا از نظر طرح سئوال های امتحانی دانش آموزان با ارفاقی روبه رو هستند یا خیر؟ گفت: اصلاً بحث ارفاق در میان نیست و تمامی موازین امتحانی عین سال های گذشته اعمال می شود، چون اگر بنابر ارفاق باشد اصلاً دانش ‌آموزی پیگیر آموخته‌ های خود نیست، یعنی امتحانات به همان روال گذشته است و برنامه های مراقبتی و نظارتی نیز طبق قوانین امتحانات است و اگر خدای ناخواسته دانش ‌آموزی اقدام به تقلب کرد با او مثل سابق رفتار می ‌شود و هیچ گونه فرقی با گذشته ندارد.
بنابراین دانش ‌آموزان باید کار خودشان را بکنند و به این شایعات که سخت گیری نمی ‌شود، توجه نکنند. برعکسش نمی ‌گوییم که امتحانات و سئوال ها بسیار سخت است اما می ‌توانیم تاکید کنیم که مثل آزمون‌های سال های گذشته است و تمامی موازین و ضوابط امتحانی در آن اجرا می ‌شود.
وی ادامه داد: سئوال ها توسط رئیس حوزه ها در محل امتحانات رمزگشایی و تکثیر می شود و بعد از اتمام امتحان پاسخنامه و برگه ها جمع آوری و برای تصحیح در همان محل حوزه برده می شود.
وی در مورد امتحانات داخلی همچون پایه هفتم، هشتم، دهم و یازدهم نیز گفت: برنامه امتحانات در این پایه ها توسط شورای تصمیم گیری مدارس اعمال و آغاز شده و ارزشیابی ها با توجه به شرایط موجود و بیشتر به خاطر رعایت سلامتی دانش آموزان می تواند غیر حضوری هم باشد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.