روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
سکونت بیش از 18 هزار خانوار حاشیه نشین در شیراز در بدترین شرایط :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 180732
1399/03/06

سکونت بیش از 18 هزار خانوار حاشیه نشین در شیراز در بدترین شرایط

«خبرجنوب»/ مناطق حاشیه ‌نشین در اطراف شیراز بیش از یک هزار و ۴۰۰ هکتار وسعت دارند، استفاده از انشعابات غیر مجاز آب و برق مناظر ناخوشایندی در این مناطق به وجود آورده است، اغلب مردم در این مناطق در تنگنای معیشتی قرار دارند. بنیاد مسکن برای تداوم توسعه در این مناطق تلاش مضاعف دارد اما همچنان حجم محرومیت در برخی مناطق بالا است. مدیر کل بنیاد مسکن فارس در دیدار با ابراهیم عزیزی نماینده منتخب شیراز و زرقان در مجلس دراین باره گفت: ۴۰ روستای اطراف شیراز مشکل حاشیه ‌نشینی دارند.
عمده این روستاها از خدمات زیر بنایی محروم مانده ‌اند و قانون در اغلب موارد اجازه ارائه خدمات به حاشیه روستاها را نمی‌ دهد، در این زمینه نیاز است با همراهی و مساعدت نمایندگان مجلس مشکلات قانونی برای توسعه روستاها حل شود تا روستاییان میل به مهاجرت پیدا نکنند.
عطاء ا... زمانی یادآور شد: ۱۸ هزار و ۴۰۰ خانوار در حاشیه ‌های اطراف شیراز ساکن هستند، برخی از این افراد در بدترین شرایط زندگی می‌ کنند. مهاجرت و حاشیه‌ نشینی بر موارد اقتصاد این مناطق هم تاثیر گذاشته است از این رو لازم است با برنامه ‌ریزی منسجم برای حل مشکلات دراین مناطق اقدام کرد.نماینده منتخب شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت ساماندهی روستاهای حاشیه کلان شهر شیراز به عنوان یک ضرورت تاکید و بیان کرد: سزاوار نیست در حاشیه شیراز به علت افزایش پدیده مهاجرت شاهد تشکیل حاشیه ‌نشینی و عواقب و اثرات نامطلوب آن باشیم.
ابراهیم عزیزی ایجاد فرآیند اقتصاد مبتنی بر معیشت در روستاها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: بدون تردید اگر سازوکارهای تامین منابع مالی و معیشت در روستاهای فارس ایجاد شده بود شاهد کاهش مهاجرت‌ ها و حاشیه‌ نشینی بودیم، این موضوع بسیار الزامی است که روستاییان از سهم عادلانه در توسعه بهره ‌مند باشند و در همان روستا منابع درآمدی و معشیتی برای آنان فراهم شود تا نیازی به مهاجرت نباشد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.