روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مدیر کل آموزش و پرورش فارس: برگزاری حضوری امتحانات مدارس غیر قانونی است؛ فقط پایه نهم و دوازدهم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 181096
1399/03/11

مدیر کل آموزش و پرورش فارس: برگزاری حضوری امتحانات مدارس غیر قانونی است؛ فقط پایه نهم و دوازدهم

«خبرجنوب»/ طبق قانون پس از دی ماه اولیا ملزم به پرداخت کل مبلغ شهریه به مدارس هستند. در شرایط فعلی چون دانش آموزان تا بعد از دی ماه به مدرسه رفته اند والدین باید کل شهریه را پرداخت کنند اما اگر هزینه ای را برای موارد فوق برنامه شامل اردوها، میان وعده، برنامه های جانبی ودیگر موارد پرداخت کرده و خدمتی دریافت نکرده اند، مدیر مدرسه موظف به بازگرداندن این هزینه به اولیا است. مدیر کل آموزش و پرورش فارس در همین راستا از والدین خواست تا در صورت مشاهده تخلف موارد را از طریق واحدهای ارزشیابی و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش پیگیری کنند.
فرهاد اسماعیلی همچنین با اشاره به تخلف تعداد محدودی از مدارس غیر دولتی در عدم پرداخت حقوق معلمان و سایر پرسنل گفت: پرسنلی که تا دی ماه در مدارس فعالیت داشته اما حقوق را دریافت نکرده اند نیز می توانند از طریق واحد شکایات تخلف ها را پیگیری کنند.وی در ادامه با تاکید بر به حداقل رساندن حضور والدین و دانش آموزان در مدارس جهت ثبت نام تصریح کرد: به دلیل شرایط کرونا سعی می کنیم رفت و آمد والدین به مدارس به حداقل برسد اما برای کلاس اولی ها به جهت نیاز به سنجش و ضرورت حضور، تلاش داریم ثبت نام ها با ایامی که سایت های سنجش فعال هستند همزمان شود تا والدین زیاد نیاز به رفت و آمد نداشته باشند. اسماعیلی با اشاره به این که تنها پایه های اول، هفتم و دهم نیازمند ثبت نام هستند و بقیه پایه ها به صورت خود به خود (جز در موارد تغییر مدرسه) ثبت نام می شوند، اعلام کرد: تا کنون دستور جامعی هم به صورت جزیی جهت ثبت نام به ما ابلاغ نشده و تنها برای مدارس شاهد آن هم از طریق سایت «سجا» ثبت نام ها آغاز شده است. شایان ذکر است، امتحانات همه پایه ها جز پایه های نهم به دلیل بحث هدایت تحصیلی و دوازدهم به دلیل نهایی بودن به صورت غیر حضوری برگزار می شود و برگزاری حضوری امتحانات با هر دلیل و توجیهی غیر قانونی است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.