روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 181125
1399/03/11

در چهار گوشه ایران

رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت آیت ‌ا... محجوب را تسلیت گفتند
رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت عالم پرهیزگار آیت‌ ا... شیخ ابوالقاسم محجوب را تسلیت گفتند. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام تسلیت به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت عالم پرهیزگار آیت ا... آقای حاج شیخ ابوالقاسم محجوب رحمه ا... علیه را به خاندان مکرّم و دوستان و شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم. از خداوند متعال علوّ درجات این عالم پارسا و پرهیزگار را مسئلت می نمایم.

شورای نگهبان به حذف صفر از پول ملی ایراد گرفت
سخنگوی شورای نگهبان گفت: هنوز ابهاماتی درباره لایحه حذف چهار صفر از پول ملی وجود دارد که باید رفع شود و پس از رفع ابهامات اعلام نظر می ‌کنیم. عباسعلی کدخدایی با اشاره به بررسی لایحه حذف چهار صفر در شورای نگهبان افزود: این لایحه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت زیرا در تبصره یک این لایحه با توجه به قرار دادن تعهدات کشور در مقابل صندوق بین المللی پول به عنوان یکی از معیارهای محاسبه و تعیین برابری پول های خارجی نسبت به تومان و نرخ خرید و فروش ارز، مصوبه دارای ابهام شناخته شد.

مجلس از سال ۹۷ می‌ توانست لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را تنظیم کند
عباسعلی کدخدایی، درباره هجمه های وارد شده به شورای نگهبان پس از قتل نوجوان 13 ساله تالشی توسط پدرش، گفت: ما هم انزجار خود را از این جنایت اعلام می ‌کنیم، از سال 97 تا الان مجلس می ‌توانست این لایحه را اصلاح کند، هیچ قصوری از سوی شورای نگهبان در بررسی و اعلام نظر درباره این لایحه صورت نگرفته است. کدخدایی تصریح کرد: گرچه معتقدم که فاجعه قتل نوجوان 13 ساله تالشی ارتباطی با این لایحه ندارد.


کفاره 10 میلیاردی روزه به حساب نیازمندان واریز می شود
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از جمع آوری 10 میلیارد ریالی کفاره روزه از سوی هلال احمر خبر داد و گفت: با توجه به مسائل شرعی مربوط به کفاره این رقم صرفا با امکان خرید از نانوایی ‌ها در حساب حدود 10 هزار خانوار جزو دهک‌های پایین درآمدی جامعه واریز خواهد شد.
محمد نصیری افزود: با توجه به این که بخشی از این افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار داشتند، ما اولویتمان را معطوف به خانوارهایی کردیم که تحت پوشش این دو نهاد نیستند اما جزو دهک‌های پایین نیز محسوب شده و در دوران شیوع کرونا نیز با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه شده بودند.

افزایش۲۰ درصدی حقوق سربازان
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش ۲۰ درصدی حقوق سربازان در سال جاری خبر داد. امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی ‌پور اظهار کرد: افزایش حقوق مطابق قانون انجام می‌ شود و باید دولت بودجه آن را واریز کند همچنین به علت مشکلاتی که برای دولت در بحث تأمین اعتبار ایجاد شد، موفق نشدیم اعتبار را از دولت دریافت کنیم، به همین دلیل علاوه بر ۲۰ درصدی که مصوب شد، به طور میانگین تا ۸۰ هزار تومان به حقوق تمامی کارکنان وظیفه از اعتبارات ستاد کل نیروهای مسلح اضافه می ‌شود. وی بیان کرد: حداقل حقوق یک سرباز عادی ۳۳۴ هزار تومان است.

دستگیری گسترده اخلالگران بازار ارز
جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از 17 میلیون انواع ارز و 6400 گرم طلا در اولین طرح سراسری مقابله با اخلالگران بازار ارز در کشور خبر داد. سرهنگ کارآگاه سهراب بهرامی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با توجه به نوسانات اخیر بازار ارز و حضور سوداگران بازار و اقدامات آن ها به منظور متشنج نمودن این بازار، اولین طرح سراسری مقابله با اخلال گران به مدت سه روز در سطح کشور اجرا شد. وی افزود: کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی با اشرافیت اطلاعاتی اخلالگران ارزی و محل فعالیت آنها را شناسایی و در یک عملیات پلیسی دقیق و هماهنگ بیش از 17 میلیون ارز شامل، دلار آمریکا، یورو، دلار کانادا، دینار عراق، درهم امارات، درام ارمنستان، ین ژاپن، لیر ترکیه و... به همراه 6400 گرم طلا از اخلالگران بازار ارز و سرمایه کشف کردند. جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در این رابطه دو باب صرافی غیر مجاز را با هماهنگی قضائی پلمب و 57 اخلالگر ارزی دستگیر که برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. سرهنگ بهرامی همچنین برای پیشگیری از التهابات ارزی و سو استفاده افراد فرصت طلب، به هموطنان توصیه کرد هرگونه ارز، طلا و مسکوکات مورد نیاز خود را از طریق مراکز مجاز و قانونی (طلافروشی ها) و صرافی های مجاز تهیه کنند. جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی، مقابله با اخلالگران اقتصادی را سرلوحه مأموریت های خود قرار داده از هموطنان درخواست کرد: برای کمک به اقتصاد، آرامش و خصوصاً امنیت اقتصادی جامعه، در صورت آگاهی از هر گونه فعالیت غیرمجاز اقتصادی، مراتب را به فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

ثبت نام دو مرحله ای نوآموزان
مسئول ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید اعلام کرد که ثبت نام اولیه نوآموزان برای سنجش سلامت با نوبت دهی از اول تیرماه آغاز می ‌شود و با اتمام سنجش سلامت، ثبت نام کلاس اولی ‌ها نهایی می‌ شود و تا پایان مرداد ادامه دارد. رضوان حکیم زاده ادامه داد: ثبت نام دومرحله است. مرحله اول ثبت نام اولیه برای سنجش سلامت است و از اول تیرماه نوبت دهی آغاز می ‌شود و با اتمام سنجش سلامت، ثبت نام کلاس اولی‌ ها نهایی می ‌شود. ثبت نام تا پایان مرداد ادامه دارد. وی افزود: به جز هزینه فوق برنامه، هیچ گونه شهریه ‌ای نباید در مدارس هیئت امنایی از خانواده ‌ها دریافت شود.

۲۰ درصد از زوج‌ های کشور درگیر مشکل ناباروری هستند
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: هزینه درمان ناباروری در ایران یک‌ چهارم تا یک ‌پنجم کشورهای منطقه و یک ‌دهم کشورهای اروپایی و یک ‌پانزدهم آمریکا است، اما همین هزینه‌ ها هم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و سطح درآمدها ممکن است برای برخی زوج ‌های نابارور سنگین باشد. دکتر علی صادقی‌ تبار بر اهمیت توجه به زوج‌ های نابارور تأکید کرد و گفت: بر اساس مطالعات آماری، حدود ۲۰ درصد از زوج ‌های کشور با مشکل ناباروری مواجه هستند. توجه ویژه به این زوج‌ ها و فراهم کردن امکان درمان ناباروری برای آن ها می ‌تواند یکی از برنامه‌ های راهبردی افزایش جمعیت در کشور باشد.

به داروهای داخلی اعتماد کنید
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از مردم خواست به داروهایی که توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می ‌شود اعتماد کرده و مطمئن باشند که کیفیت و اثربخشی داروهای تولید داخل با دقت بالا رصد شده و به‌ هیچ‌ وجه دارویی که فاقد این ویژگی ‌ها باشد در کشور توزیع نخواهد شد.غلام حسین مهرعلیان ادامه داد: از پزشکان می ‌خواهیم که نسبت به تجویز داروهای در دسترس اهتمام ویژه داشته باشند و از تجویز داروهای برندی که مشابه آن در داخل کشور تولید می ‌شود و واردات نمونه خارجی آن ممنوع است، خودداری کنند تا ضمن جلوگیری از ایجاد برخی مشکلات، فشار روانی بیماران به وزارت بهداشت برای تامین این داروها کاهش یابد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.