روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
به شرایط پیش از کرونا به این زودی بر نمی‌ گردیم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 181132
1399/03/11

به شرایط پیش از کرونا به این زودی بر نمی‌ گردیم

رییس جمهور گفت: القای ترس، اضطراب و عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی چیز مفیدی نیست ما باید تصمیم را بر این بگیریم که بنا است ماه‌ ها با یک ویروس زندگی کنیم و یک زندگی توام با احتیاط کامل داشته باشیم.
روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: نمی ‌توانیم بگوییم یک سه روز یا دو هفته دیگر این ویروس را از بین می ‌بریم. چون واکسن و داروی قطعی برای آن نیست، در حال چرخش است و از یک استان به استان دیگر می ‌رود و در یک استان که دوره اقامت و سفرش تمام می ‌شود به استان بعدی می‌ رود؛ نوع شیوع و حرکت این ویروس هم در داخل کشور و هم در سطح جهان حرکت خاص و ویژه ای است. وی گفت: امروز در دوران کرونا و پسا کرونا با یک شرایط جدیدی در جهان مواجه هستیم و شاید این روند برای سال ها ادامه پیدا کند زندگی ما محدودتر شده و بخشی از زندگی ما مجازی شده است. مردم باید باور کنند که به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی توانیم برگردیم، این چنین نیست که مردم فکر کنند ۱۵ روز یا یکی دو ماه دیگر به شرایط دی ماه و اوایل بهمن سال گذشته بر می گردیم. باید برای مدت طولانی سبک زندگی را تغییر دهیم و محدودیت ‌ها را بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید به فضای مجازی برود. رئیس جمهور ادامه داد: ما باید محدودیت ‌ها را بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید از فضای حقیقی به فضای مجازی برود به این زودی ‌ها نمی ‌توانیم زمانی که به هم می‌ رسیم دست بدهیم. این که وزیر بهداشت ما اظهار نگرانی می ‌کند که برخی مکان‌ های کشور به گذشته بر می ‌گردند، این اشتباهی است که می ‌تواند سرنوشت سلامت کشور را خدای نکرده در معرض خطر قرار دهد. روحانی افزود: دیگر این طور نیست که ما مثل گذشته ده بیست نفری دور هم بنشینیم، برای ماه‌ها باید این کار را ترک کنیم، اجتماعات باید با فاصله باشد اگر کسی مبتلا به این ویروس شد باید به او بگوییم خود را در خانه یا بیمارستان قرنطینه کند. وی گفت: اتفاقا این دوران سخت ‌تری از اسفند و فروردین است برای این که در اسفند و فروردین بیشتر با افرادی که علائم ظاهری کرونا مانند تنگی نفس و سرفه داشتند مواجه بودند، ولی هم اکنون شکل آن عوض شده است. اولا تعداد مبتلایانی که کشف
می ‌کنیم عددش بالا است برخی از مبتلایان با علائم بالینی و ظاهری علامتی نداشته باشد به محض این که تست فرد مثبت می ‌شود وقتی به او می گویند، باورش نمی‌ شود و می‌ گوید اشتباه شده است. بنابراین کار سخت ‌تر شده است. باید از یک دوست فاصله بگیرید که هیچ علامتی هم به ظاهر ندارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.