روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
همه چیز درباره اعتراضات به اعتبارنامه تاجگردون :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 181243
1399/03/12

همه چیز درباره اعتراضات به اعتبارنامه تاجگردون

سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات چند نماینده به اعتبارنامه منتخب گچساران گفت که این شعبه در همین رابطه مکاتبه ‌ای را با شورای نگهبان کرده و منتظر اعلام شورای نگهبان است.محمد علی‌پور گفت: از کلیه نمایندگانی که اعتبارنامه ‌شان به شعبه ۱۲ ارجاع شده بود تنها در یک مورد چند نماینده اعتراضی در خصوص اعتبارنامه تاجگردون داشتند. بعضی می‌ خواهند این موضوع را به نوعی برجسته کنند و در فضای مجازی به آن دامن
می ‌زنند در حالی که این یک مسئله‌ عادی است. در آیین ‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هم قید شده که هر نماینده می ‌تواند به اعتبارنامه نماینده‌ ای اعتراض کند.
وی اظهار کرد: ملاک عمل ما این است که اگر چنان چه بعد از اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان مدارک جدیدی در خصوص هر کدام از منتخبین به دست بیاید در شعبه مورد رسیدگی قرار می‌ گیرد. در مورد تاجگردون هم همین اتفاق افتاد. آقایانی که مدارکی داشتند آن را به شعبه تحویل دادند و شعبه هم برابر آیین ‌نامه مدارک را عیناً به شورای نگهبان داده و آن ها باید اعلام کنند که آیا به این مدارک رسیدگی کرده‌ اند یا موارد جدیدی است.علیپور اضافه کرد: ما بعد از اعلام نظر شورای نگهبان پنج روز فرصت داریم که در خصوص تاجگردون اظهار نظر کنیم. اگر نظر شعبه مبنی بر تایید اعتبار نامه باشد گزارش در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت و اعتبارنامه تصویب می ‌شود و در غیر این صورت موضوع به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد و روال خود را طی خواهد کرد تا در صحن علنی مطرح شود.وی در پایان اضافه کرد: بعضی‌ ها می ‌گویند تهدید شدیم اما واقعیت این است که شعبه به این مسائل هیچ توجهی ندارد و به وظیفه خود طبق آیین‌ نامه عمل می‌ کند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.