روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بی نظمی صدای سرهنگ را درآورد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 181244
1399/03/12

بی نظمی صدای سرهنگ را درآورد

جلسه دیروز مجلس حواشی زیادی نداشت اما سر و صدا و بی‌نظمی در آن غوغا می‌کرد . به گزارش خبرآنلاین، دیروز اولین جلسه ‌ای بود که هیات رئیسه مجلس یازدهم رسماً اداره آن را به عهده گرفت. هرچند بررسی اعتبارنامه اهالی مجلس یازدهم اولین دستورکار بهارستانی‌ ها بود و انتظار می‌ رفت حواشی زیادی در این رابطه وجود داشته باشد اما حاشیه‌ ای که دامن این جلسه را گرفت موضوع عدم رعایت نظم جلسه بود. تذکری که دائماً میان هیأت رئیسه و نمایندگان رد و بدل می ‌شد و هر چند دقیقه یک بار محمد باقر قالیباف موضوع نشست بر روی صندلی‌ ها و رعایت سکوت و نظم را یادآور می‌ شد اما گویا گوش نمایندگان جدیدالورود چندان بدهکار نبود و باز رویه قبل ادامه پیدا می ‌کرد.بی نظمی در مجلس آنقدر وضعیت بحرانی به خود گرفت که حتی وقتی امیر حسین قاضی ‌زاده هاشمی نماینده مشهد و نایب رئیس مجلس یازدهم برای اولین‌ بار ریاست جلسه را در غیاب قالیباف به عهده گرفت ناچار شد بارها و بارها در این رابطه تذکر دهد و چند کنایه‌ ای هم از سوی نمایندگان درباره ضعف در اداره جلسه گوش کند و حتی یک بار هم از هیأت رئیسه خطاب به نمایندگان اعلام شد نمی ‌خواهیم اسم نماینده ‌ای را مطرح کنیم لطفاً بر روی صندلی‌های خود بنشینید.
تذکر به دبیران از آنجا که این تذکرات یک طرفه نبود و نمایندگان هم خطاب به هیأت رئیسه اداره صحیح جلسه را تذکر می ‌دادند محمد رضا دشتی نماینده مردم اردکان گفت: مجلس یازدهم باید بسیار متفاوت از دیگر مجالس باشد، بنابراین از هیأت رئیسه می خواهیم تا اهتمام ویژه ای نسبت به برقراری نظم در جلسات داشته باشند.امیر حسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: این تذکر وارد است و از همکاران خواهش می کنم تا در زمان برگزاری جلسات علنی و ایراد نطق و همچنین اظهارات مخالفان و موافقان یک دستور نشسته و نظرات را گوش دهند تا با یک آرامشی به تصمیم نهایی برسند.وی تاکید کرد: همچنین از دبیران مربوطه و مسئول برقراری نظم می خواهم تا به این موضوع ورود کرده و نمایندگان بر صندلی های خود بنشینند.

معمای جلسه شبانه هیأت رئیسه و کمیسیون آئین‌ نامه
ولی اسماعیلی هم در تذکری شفاهی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شب گذشته هیأت رئیسه مجلس، جلسه‌ای را در رابطه با کمیسیون آیین ‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برگزار کرده است. لطفا در این زمینه ابهام‌ زدایی کنید تا شبهه ‌ای در ذهن مردم و نمایندگان باقی نماند.وی در تذکر دیگر بیان کرد: بنده از صحبت‌های آقای قالیباف تشکر می‌ کنم اما هدف اصلی مجلس یازدهم باید آوردن مجلس شورای اسلامی به رأس امور باشد. متاسفانه مجلس امروز در راس امور نیست و مشکلات معیشتی و فرهنگی جامعه نیز به این باز می‌گردد که مجلس شورای اسلامی در رأس امور قرار ندارد. از هیأت رئیسه انتظار داریم تا مجلس را به راس امور بازگرداند چرا که واقعا حال مردم خوب نیست.
امیرحسین قاضی ‌زاده هاشمی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: ما جلسه مشترکی بین هیات رئیسه و کمیسیون آیین ‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم و دستورالعمل ‌هایی مورد بحث قرار گرفت و مصوباتی داشت که ان ‌شاء ا... اعلام خواهد شد. همچنین بازگرداندن مجلس به رأس امور نیازمند تغییر در رویکردها و فرآیندهاست که نیازمند یک عزم جمعی می ‌باشد که تبلور آن باید در اصلاح آیین ‌نامه مجلس شورای اسلامی باشد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.