روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کاهش عوارض و بهای خدمات شهری در شیراز :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184113
1399/04/12

کاهش عوارض و بهای خدمات شهری در شیراز

جلال الدین عرفانی- خبرنگار «خبرجنوب»/ در جلسه دیروز شورای اسلامی شهر شیراز صحنه ای مشاهده شد که نشان می داد همه شیوع کرونا را جدی گرفته اند و آن هم ماسک زدن نوذر امامی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی بود.
وی گفت: ما متولی جان مردم هستیم و جان مردم در خطر است و مانند اسفند ماه باید پیش رو در اجرای طرح هایی باشیم که از شیوع ویروس جلوگیری می کند .
ابراهیم صبوری نایب رئیس شورای شهر شیراز هم گفت: شیراز باید مانند شهر مشهد برای دو هفته با حفظ فاصله گذاری اجتماعی برای عبور از پیک بیماری اقدام کند .
سینا بنی زمانی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز تصریح کرد: باید اجرای محدودیت در یک بازه کوتاه مدت به همراه تذکر باشد و پیش بینی تمام موارد باشد تا این تعطیلی ها اثر گذار باشد .
شهردار شیراز هم با اشاره به اجرای محدودیت ها در اسفند ماه توسط مدیریت شهری و موفقیت در کنترل بیماری گفت: در اسفنددماه زمانی محدودیت ها را شروع کردیم که هنوز تصمیمات ستاد کرونا ابلاغ نشده بود بطوری که شهرداری از ۱۰ اسفنددماه دور کاری را برای کارکنان خود صادر کرد اما دولت ۳هفته بعد اعلام دور کاری کرد .
حیدر اسکندر پورافزود: بیمارستان های ما اکنون مملو از بیماران استان‌های جنوبی است و شورا باید خیلی روشن تصمیمات خود را اعلام کند.
لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز درخصوص کاهش عوارض و بهای خدمات شهری سال 1399 ، یکی از دستورات این جلسه بود که با رای موافق اعضا به تصویب رسید.
در ادامه این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر پرداخت مبلغدو میلیارد ریال به شورای اسلامی استان فارس، با رای موافق اعضا به تصویب رسید.
همچنین در ادامه این جلسه نامه شهرداری شیراز در خصوص واگذاری ۵٠ دستگاه اتوبوس فرسوده توسط شهرداری به دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بررسی و مقرر شد با تعیین قیمت کارشناسی و رعایت آیین ‌نامه معاملاتی شهرداری این واگذاری انجام شود. آخرین دستور کار این جلسه در خصوص طرح جمعی از اعضای شورا درخصوص واگذاری زمین به متراژ 6 هزار و 400 متر از سوی شهرداری با کاربری ورزشی جهت ساخت سالن ورزشی ویژه بانوان بود که پس از تصویب، شهرداری شیراز مکلف شد نسبت به احداث یک باب سالن ورزشی ویژه بانوان در قطعه زمینی به همین مساحت واقع در موقعیت تعیین شده با کاربری ورزشی اقدام کند.

افزایش حقوق ۵٠٠هزار تومانی پاکبان های شیراز
شهردار شیراز نیز در این نشست از افزایش ۵٠٠هزار تومانی حقوق پاکبانان خبر داد.
حیدر اسکندر پور ادامه داد: از سال ۹۲، بحث طبقه ‌بندی کارگری شرکت‌ های خدماتی انجام نشده بود و حالا پیگیری ها به نتیجه رسیده و به طور متوسط ماهیانه پانصد هزار تومان به حقوق پاکبانان اضافه می ‌شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.