روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
از فردا کلاس اولی‌های سال جدید تحصیلی در ٨۶ پایگاه سنجش سلامت می شوند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184233
1399/04/14

از فردا کلاس اولی‌های سال جدید تحصیلی در ٨۶ پایگاه سنجش سلامت می شوند

«خبرجنوب» /رئیس آموزش و پرورش استثنایی فارس از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان فارس، از فردا در ۶۸ پایگاه فارس خبر داد.
محسن بهشتی پور با بیان این که سال گذشته نزدیک به ۸۰ هزار نفر نوآموزان پیش دبستانی و بدو ورود به کلاس اول سنجش سلامت شده‌اند، افزود:
سال پیش تعهد ما اجرای طرح سنجش سلامت برای ۵۰ درصد پیش دبستانی‌ها بود که امسال ۶۰ درصد است و با توجه به شرایط پیش آمده ما فقط تمرکزمان بر روی کودکان بدو ورود به کلاس اول و از مهرماه به بعد نوآموزان پیش دبستانی خواهد بود.
وی گفت: هر سال در مراکز سنجش سه نوع پایگاه الف، ب و ج داشتیم و امسال با توجه به شروع بیماری کووید ۱۹ و شرایط بحرانی کشور ۳ مدل بحران، شامل کم، متوسط و شدید از سوی ستاد کرونا توصیه شده که در فارس مدل بحران متوسط است که اجرای آن با رعایت فاصله گذاری اجتماعی همراه با تغییر و اجرا در ساختار صورت می گیرد.
وی هدف از اجرای طرح سنجش سلامت را کمک به بهبود کیفی وکنترل آموزش، کنترل بعضی از عوامل موثر در افت تحصیلی، بررسی میزان شروع اختلالات جسمانی و روانی نوآموزان بدو ورود مدرسه، تهیه شناسنامه سلامت الکترونیک و دسترسی به اطلاعات جامع آموزشی بهداشتی و خانوادگی به‌منظور استفاده و برنامه‌ریزی آموزشی و بهداشتی متناسب با استعداد و توانایی نوآموزان ذکرکرد و تصریح نمود: چنانچه نوآموزی از نظر سلامت مشکلی نداشته باشد نتایج در سامانه ثبت می می شود. سپس به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه و در آنجا دیگر خدمات از قبیل واکسیناسیون و امور معاینات انجام می پذیرد و در هر کدام از قسمت ها اگر دانش آموزی نیاز به ارجاع تخصصی داشته باشد به مراکز تخصصی بینایی، شنوایی، جسمی، حرکتی، هوش و تستی و تست اوتیسم مراجعه و مجدداً به پایگاه و مراکز پایگاه‌های سلامت ارجاع داده می‌شود.
بهشتی پور در ادامه این گفت وگو به نحوه مراجعه خانواده ها برای حضور در پایگاه های تست سلامت اشاره کرد و گفت: ثبت نام کلاس اولی ها انجام شده و از فردا از طریق پیامک به خانواده ها اطلاع داده می شود که در چه تاریخ و ساعتی برای اطلاع از زمان حاضر شدن در پایگاه ها به مدارس مراجعه کنند. مسئولان مدارس نیز وارد سامانه‌سنجش می شوند و برای دانش آموزان نوبت گیری می کنند که در چه تاریخ و ساعتی در پایگاه‌ها حضور داشته باشند.
در سال گذشته هر پایگاه روزی ۴۲ نفر نوآموز راسنجش سلامت می کرد، اما امسال با توجه به شرایط خاص هر نیم ساعت به نیم ساعت تنها برای یک نفر نوبت دهی می شود

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.