روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کوتاه از فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184235
1399/04/14

کوتاه از فارس

مرکز آفرینش‌های ادبی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با برگزاری ۵۳۸ فعالیت ادبی در فضای مجازی، میزبان کودکان ونوجوانان بود.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اعلام این خبر افزود:در ماه‌های فرودین و اردیبهشت سال جاری ۳۰۶ کارگاه مجازی نوشتن خلاق با حضور ۴۰۷۳ کودک و نوجوان در استان فارس برگزار شده و کارشناسان و مربیان در تعامل با اعضا و آموزش اصول نوشتن فعال بودند.به گفته زهرا افتخاری، ۴۶ کارگاه مجازی شعرسرایی خلاق، با حضور ۵۶۰ کودک و نوجوان و ۱۸۶ کارگاه مجازی داستان‌نویسی خلاق با ۲۰۳۱ کودک و نوجوان، نیز از سوی ۱۸ مربی و رابط آفرینش‌های ادبی در ۲۲ مرکز استان برگزار شد.
*کارشناس مسئول انار و انگور سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۶۰ هزار تن غوره از ۱۲ هزا هکتار تاکستان‌های استان فارس برداشت شود.غلامرضا ملا شفیع در این باره افزود: امسال پیش بینی می شود ۶۰ هزار تن غوره از ۱۲ هزا هکتار تاکستان‌های استان فارس برداشت شود که برداشت این محصول نسبت به پارسال افزایش ۱۰ درصدی را دارد. به گفته وی شهرستان‌های شیراز، ممسنی، سپیدان و دشمن زیاری عمده شهرهای برداشت غوره در استان است.غوره برداشت شده جهت مصرف تازه خوری و تولید آبغوره به استان‌های همجوار از جمله تهران، اصفهان، خوزستان بوشهر و بندرعباس ارسال می‌شود.
*مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده فارس باید به تولید سالانه ۴۰۰ کیلوگرم ماهی خاویار برسیم. علی فلاحی در خصوص ظرفیت های استان در این رابطه افزود: تا پایان سال جاری در بخش تولید ماهی سردابی باید با ۹ هزار ۵۰۰ تن برسیم که در این راستا باید به تولید ۴۰۰ تن ماهی خاویار نیز برسیم. به گفته وی فارس در بخش استان‌های غیر ساحلی رتبه نخست تولید ماهی خاویار را دارد که باید همین روند هم ادامه داشته باشد.
*رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا گفت: کتابخانه عمومی کودک و نوجوان شهروند به عنوان اولین کتابخانه ویژه کودک و نوجوان و خانواده با مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر فسا در سال ۹۷_۹۸ ساخته و برای بهره‌برداری در اختیار اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا قرارگرفته است.محمد حسین فیروزی در رابطه با خصوصیات این کتابخانه تصریح کرد: این کتابخانه در مساحت ۱۶۵ متر مربع در بوستان کتاب و در امتداد چهار مرحله بوستان کتاب و در راستای ارتقای محتوایی بوستان با طراحی منحصر به فرد داخلی از شاخص‌ترین طرح‌های فرهنگی استان فارس به شمار می‌رود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.