روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فعالیت گروه‌ های دوبلاژ غیرقانونی در شیراز متوقف شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184385
1399/04/15

فعالیت گروه‌ های دوبلاژ غیرقانونی در شیراز متوقف شود

«خبرجنوب»/ دوبله به عنوان هنری بسیار ارزشمند و دشوار با درآمدی اندک یاد شده که به دلیل فناوری‌های روز، اکنون راه برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه هنری هموار شده است؛ حال آنکه مراکز و نهادهای خصوصی دارای مجوز قانونی فعال در این زمینه با مشکلات جدی برای درآمدزایی و اشتغال روبرو هستند.
جمعی از گویندگان و صداپیشگان فارس طی نامه‌ای از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، درخواست کردند تا فعالیت گروه‌های دوبلاژ غیرقانونی در شیراز متوقف شود. در این نامه با اشاره به اینکه از تعطیل شدن گروه‌های غیرقانونی دوبله در شیراز مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، مدعی شده‌اند که برخی اعضای همان گروه‌ها بار دیگر فعالیت خود را با تبلیغات بیشتر و فراگیرتر آغاز کرده‌اند.
این گروه از گویندگان و صداپیشگان استان فارس در نامه خود یادآور شده‌اند که عده‌ای بدون مجوز، دانش، توان و ... در استودیوهای خانگی و بدون هیچ هزینه‌ای و نظارتی، آسان و بی دغدغه به همکاری با شبکه‌های خارج کشور پرداخته و نه تنها به راحتی تخلفی را مرتکب می‌شوند، بلکه تبلیغات فراوانی نیز انجام می‌دهند.
در این نامه از دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس درخواست شده که با تاکید بر الزام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به معرفی گروه‌های قانونی و غیرقانونی، با فعالیت‌های غیرمجاز که زمینه‌ساز تخلفات دیگری نیز خواهد بود، برخورد قانونی انجام شود.
نویسندگان این نامه، همچنین خواستار تعطیلی فعالیت‌های مَجازی و حقیقی توسط گروه‌های دوبلاژ غیرقانونی اعم از دوبله، آموزش و تدریس، همایش و تبلیغات و ... شده‌اند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.