روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نبرد ترامپ و بایدن برای تصاحب فضای مجازی در انتخابات 2020 :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184435
1399/04/15

نبرد ترامپ و بایدن برای تصاحب فضای مجازی در انتخابات 2020

یک رسانه غربی از تلاش نابرابر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای تصاحب فضای مجازی و استفاده از آن جهت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر گزارش داد.
آسوشیتدپرس در گزارش خود با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاثیری که فضای مجازی بر جامعه آمریکا دارد می نویسد: هم دونالد ترامپ و هم جو بایدن تلاش دارند تا بر فضای مجازی مسلط شوند اما بایدن به عنوان نامزد حزب دموکرات در برابر ترامپ حریفی تازه کار محسوب می شود چون ترامپ در فیسبوک ۲۸ میلیون دنبال کننده دارد در حالی که دنبال کنندگان بایدن در این شبکه اجتماعی فقط دو میلیون نفر است.
علاوه بر آن ترامپ به طور متوسط روزانه ۱۴ پیام در فیسبوک منتشر می کند در حالی که تعداد پیام های منتشر شده از سوی بایدن در فیسبوک نصف تعداد پیام های ترامپ است.
علاوه بر فیسبوک، در توئیتر نیز جدالی نابرابر میان ترامپ و بایدن وجود دارد چون، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر ۸۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دنبال کننده دارد در حالی که تعداد دنبال کننده های بایدن در توئیتر فقط شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هستند.
علاوه بر این ترامپ در سال های گذشته توانسته در توئیتر یک نوع ارتش برای خود مهیا کند و افراد این ارتش به طور مرتب در حال باز نشر پیام های او در توئیتر هستند.
وضعیت در موتور جستجوی گوگل و همچنین یوتیوپ نیز به همین شکل است و ترامپ در جایگاه بالاتری از بایدن قرار دارد.
در این میان باید دید که آیا ترامپ می تواند سیل دنبال کنندگان خود در فضای مجازی را وارد دنیای واقعی کند و از آنها در زمان رای گیری استفاده کند یا آنکه تفاوت های میان دنیای واقعی و مجازی حکایت دیگری را را در انتخابات ماه نوامبر رقم می زند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.