روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
دردسرهای یک گزارش برای کاخ سفید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184442
1399/04/15

دردسرهای یک گزارش برای کاخ سفید

با وجود انکار ترامپ در مورد مطلع بودن از گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در خصوص ارتباط روسیه با برخی شبه نظامیان افغانستان، نیویورک تایمز گزارش جدیدی را در این رابطه منتشر کرده است.
تبعات گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره این که گزارشی از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که روسیه با دادن پول به شبه نظامیان مرتبط با طالبان آنها را تشویق به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی می کند، همچنان ادامه دارد.
در ابتدا سفارت روسیه در آمریکا این گزارش را رد کرد و بعد از آن شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که اصلاً در جریان چنین گزارشی نبوده است و این در حالی است که دراین گزارش آمده بود شخص ترامپ در جریان این گزارش قرار گرفته و حتی نشستی نیز در کاخ سفید برای بررسی آن برگزار شده است. حتی طالبان نیز به این گزارش واکنش نشان داده و آن را رد کرد.
در این میان «جو بایدن» رقیب انتخاباتی ترامپ از حزب دموکرات نیز گزارش نیویورک تایمز را به عنوان اهرمی جدید در کاراز انتخاباتی خود مورد استفاده قرار داده و به موجب آن انتقادات جدیدی را متوجه ترامپ کرده است.
از سوی دیگر به دنبال اقدام ترامپ در انکار مطلع بودن از ارتباط روسیه با شبه نظامیان مرتبط با طالبان، روزنامه نیویورک تایمز اسناد جدیدی را در این رابطه منتشر کرده و آورده است که از ماه ها قبل کماندوها و واحدهای اطلاعاتی به نیروهای ارتش آمریکا درباره این موضوع هشدار داده بودند.
در گزارش نیویورک تایمز آمده است: مقامات نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد «اطلاعات ارتش روسیه» به طور محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان پول می دهد تا اقدام به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی در افغانستان کنند.
نیویورک تایمز می نویسد: نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد اطلاعات ارتش روسیه که در انجام عملیات های مختلف در اروپا دست دارد در افغانستان نیز برای کسب منافع وارد عمل شده است.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ۲۰ نظامی آمریکایی در تحولات افغانستان کشته شدند اما مشخص نیست کدام مورد از این تحولات با مداخله واحد اطلاعات ارتش روسیه بوده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.