روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
«آسم» در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می‌شوند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184661
1399/04/17

«آسم» در کمین نوجوانانی که دیر از خواب بیدار می‌شوند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، نوجوانانی که دیروقت می‌خوابند و صبح‌ها دیرتر از حد معمول بیدار می‌شوند به میزان قابل توجهی در معرض خطر ابتلا به آسم قرار دارند.
به گزارش بهداشت نیوز: براساس مطالعه‌ای که در مجله «ERJ Open Research» منتشر شده و توسط پژوهشگران کانادایی صورت گرفته، نوجوانانی که ترجیح می دهند تا دیروقت بیدار بمانند و صبح هم دیرتر از خواب بیدار شوند، در مقایسه با افرادی که زودتر می‌خوابند و از خواب بیدار می‌شوند، از احتمال ابتلا به آسم و آلرژی رنج می‌برند.
به نظر می رسد علائم آسم به شدت با ساعت داخلی بدن مرتبط است، اما این نخستین مطالعه‌ای است که می‌گوید چگونه ترجیحات خواب فردی بر خطر آسم در نوجوانان تأثیر می‌گذارد.
محققان می‌گویند، این مطالعه اهمیت زمان خواب را برای نوجوانان تقویت می‌کند و کانال جدیدی از تحقیقات را در مورد چگونگی تأثیر خواب بر سلامت تنفس نوجوانان باز می‌کند.
این تحقیق توسط «Subhabrata Moitra» از بخش پزشکی در دانشگاه آلبرتا کانادا انجام شد؛ آسم و بیماری‌های آلرژیک در کودکان و نوجوانان در سراسر جهان شیوع یافته و روند صعودی را طی می‌کند.
محققان تأکید می‌کنند، ما برخی از دلایل این افزایش مانند قرار گرفتن در معرض آلودگی و دود دخانیات را می‌دانیم، اما ما هنوز باید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنیم. محقق ارشد این مطالعه در پایان یادآور شد: خواب و هورمون ملاتونین می‌توانند آسم را تحت تاثیر قرار دهند؛ در نتیجه ما تصمیم گرفتیم تا اولویت افراد را در بیدار ماندن و خوابیدن و تاثیر آن را بر خطر ابتلا به آسم مورد بررسی قرار دهیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.