روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
امام جمعه شیراز: اصلاح بروکراسی اداری و تقویت تولید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184918
1399/04/20

امام جمعه شیراز: اصلاح بروکراسی اداری و تقویت تولید

«خبرجنوب»/ امام جمعه شیراز روز گذشته در خطبه اول مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شیراز همه را به تقوا، پرهیزگاری و خدا ترسی توصیه کرد و دوری از لشکریان جهل را مایه تقویت ایمان خواند.
نماینده ولی فقیه در فارس نسبت به اثرگذاری بزرگ کردن دنیا در رسانه ‌های مجازی و حقیقی هم هشدار داد و فراموش کردن آخرت را نتیجه خطرناک این رویه دانست.
آیت ا... لطف ا... دژکام با اشاره به برخی خطبه‌ های امیرالمؤمنین (ع) و از قول ایشان افزود: ای مردم دنیا تمام ‌شدنی است، اگر انسان زندگی اش را در کاخ بگذراند تمام می‌شود، دنیا بر کارتن خواب‌ ها و مستضعفان نیز تمام خواهد شد، اما آخرت تمام ‌شدنی نیست.
وی در خطبه دوم هم با اشاره به بحث تحول‌ خواهی و تحول ‌گرایی- که مقام معظم رهبری به‌عنوان سیره امام راحل در سالگرد ایشان مطرح کردند- تاکید کرد: مهم ‌ترین رکن تحول از نگاه امام (ره) و همه‌ کسانی که در خط امام (ره) هستند، تحول در جهات معنوی است، و اگر ما خود را نتوانیم اصلاح کنیم، هر تحولی هم که در جامعه رخ دهد، سود نهایی آن برای ما نخواهد بود.
امام جمعه شیراز در ادامه با انتقاد از حاکم بودن نظام بروکراتیک و رنج آور کاغذبازی های در برخی اداره ها افزود: یکی از عوامل عقب‌ماندگی ما نیز همین است.
فعالیت ‌های غیرضروری در ادارات، وقت و پول مردم را ضایع می‌کند که باید آن را اصلاح کنیم، یکی از مدیران بیان می‌کرد که چند هزار نیروی انسانی اضافه در استان وجود دارد، این ‌گونه موارد باید اصلاح شود، امیدواریم مجلس در این زمینه‌ها و برای افزایش بهره‌ وری گام بلندی بردارد، اگر توقعی از مجلس یازدهم بوده برای اصلاح این‌گونه موارد است.
وی رفع مشکلات اقتصادی در کشور را هم نیازمند تحول و سپس جهش تولید دانست و افزود: چندی قبل در خبرها دیدیم که جوجه های یک‌روزه را معدوم کردند، که کاری غیرانسانی و غیرتخصصی ازنظر اقتصادی بود، اما اخیرا صداوسیما در یک گزارش، مرغداری‌های یک استان را نشان داد که 40 هزار جوجه را به مردم دادند؛ چون ما توان نگهداری جوجه ها و پروار کردن آن ها را نداشتند و همین واگذاری جوجه های یک روزه مازاد به مردم 80 تن گوشت مرغ را وارد بازار آن استان کرد. این یعنی تحول منجر به جهش تولید.
به گفته امام جمعه شیراز مقابله با تورم هم فقط از طریق جهش تولید امکان پذیر است و باید همه مدیران و قوای سه‌گانه درزمینه جهش تولید گام بردارند.
نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از این خطبه با اشاره به سابقه تاریخی حجاب و عفاف در ایران اسلامی گفت: در تخت جمشید حتی یک عکس بی حجاب از یک بانو وجود ندارد، این نشان دهنده عقبه و فرهنگ کشور ماست اما این تمدن کافر ملحد غربی بحث حجاب را به گونه دیگر مطرح می‌کند.
اما در هفته عفاف و حجاب شایسته است همه آنانی که اهل فکر و فرهنگ هستند دقت کنند و هوس‌های نفسانی و شهوانی خود را به صورت فلسفی توجیه نکنند.

نماز جمعه در ۶۳ شهرسفید فارس اقامه شد
به گفته مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فارس دیروز نماز جمعه در ۶۳ شهر استان از جمله شیراز اقامه شد. حجت‌الاسلام حسین
ملک‌ مکان، در این رابطه افزود: در شهرستان‌ها با وضعیت قرمز به‌دلیل پیشگیری از شیوع کرونا، یعنی فسا، جهرم، لارستان، گراش و توابع آن‌ها
(جمعاً ۱۳ شهر) نماز جمعه برگزار نشد.
وی این نکته را یادآور شد که معیار تشخیص شهرستان‌های قرمز فهرست وزارت بهداشت و ستاد استانی مبارزه با شیوع کرونا است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.