روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 185419
1399/04/25

در چهار گوشه ایران

طراح استیضاح روحانی عقب ‌نشینی کرد
یکی از طراحان طرح استیضاح رئیس جمهور با بیان اینکه استیضاح رئیس جمهور دیگر در دستورکارمان نیست، گفت: به جای استیضاح طرح‌های اقتصادی را دنبال می‌کنیم.
حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی که یکی از طراحان طرح استیضاح رئیس جمهور بوده است،با اشاره به برگزاری نشست‌های داخلی نمایندگان که پس از دیدار با مقام معظم رهبری برای بررسی بیانات و رهنمودهای ایشان برگزار شده است، گفت: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، در جلسات با نمایندگان تصمیم گرفتیم با توجه به ماه های پایانی این دولت استیضاح رئیس جمهور را از دستور کارمان خارج کنیم.وی با اعلام اینکه به دنبال ارائه طرح‌های اقتصادی هستیم، اظهار داشت: تلاشمان این است که طرح‌های اقتصادی را هر چه زودتر تدوین کرده و برنامه‌های مدونی در این زمینه برای رفع مشکلات اقتصادی ، معیشتی مردم ارائه نماییم.
نیک‌بین تصریح کرد: حال که در سال‌ انتهایی دولت هستیم ، تلاش خواهیم کرد ابتدا قوانین لازم را برای بهبود وضعیت اقتصادی به تصویب برسانیم و از سوی دیگر از ابزارهایمان مانند سوال و تذکر هم برای پیگیری مطالبات مردم از مقامات و مسئولان دولتی بهره ببریم.نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس با اشاره مجدد نسبت به اینکه در مجلس برای مشکلات مردم برنامه‌های جدی داریم، اظهار داشت: تدوین طرح‌هایی برای رفع معضل مشکلات مسکن و مباحث معیشتی مردم ازجمله این طرح‌ها است.
نیک بین با بیان اینکه فعلا استیضاح دیگر در دستورکارمان نیست، خاطرنشان کرد: در این برهه تشخیص ما این است که باید به دولت برای اتمام حجت کمک بیش از پیش کنیم؛ البته نیاز به نظارت جدی هم بر عملکرد دولت خواهیم شد.

اخطار به فرودگاه مهرآباد تا حد پلمپ آخرین مهلت همین امروز
استانداری تهران به فرودگاه مهر آباد و هایپراستار و پاساژ علاء الدین اخطار داد که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب می شوند.
با اعلام استاندار تهران در پی صدور اخطار به 10 مرکز پر تردد تجاری، پاساژ علاء الدین و هایپر استار و فرودگاه مهرآباد در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، ظرف امروز پلمب می شوند.

واکنش بانک مرکزی به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان
بانک مرکزی به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان که گفته بود «می‌خواهیم بانک قرض الحسنه تاسیس کنیم، بانک مرکزی مجوز نمی ‌دهد، اگر در روزهای کرونایی بانک داشتیم، به مردم وام قرض الحسنه می‌ دادیم» واکنش نشان داد.
بانک مرکزی توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد که به شرح زیر است:-بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم اکنون سهامدار اصلی و عمده بانک سینا است که می‌ تواند تمام منویات و مقاصد خویش در زمینه اعطای قرض ‌الحسنه را بدون هیچ‌ گونه محدودیتی اجرا کند.
-چنان چه استفاده از ظرفیت بانک یاد شده برای این مهم مدنظر نیست، بنیاد مستضعفان می ‌تواند اهداف و مأموریت ‌های متصور در خصوص فعالیت متمرکز در زمینه قرض ‌الحسنه اعم از تخصیص و تجهیز را به صورت مستقل، از طریق تأسیس یک صندوق قرض الحسنه و یا از طریق بانک سینا پیگیری کند. در حال حاضر ضوابط و مقررات موجود، اجرای هر دو روش مذکور را حمایت می‌کند.
-علاوه بر دو راهکار یاد شده چنانچه بنیاد مستضعفان در نظر دارد از طریق منابع داخلی خود به اعطای قرض ‌الحسنه بپردازد، می‌تواند با بهره گیری از سازوکار «قرض الحسنه ویژه» که ضوابط آن در نظام پولی و بانکی کشور اجرایی شده هم از رهگذر بانک سینا و هم از طریق ایجاد صندوق قرض‌الحسنه تک شعبه‌ای عاملیت پرداخت قرض‌الحسنه از محل منابع داخلی خود را واگذار کند.
-نکته پایانی این که بانک مرکزی از دیدگاه و برنامه رئیس بنیاد مستضعفان استقبال و آمادگی کامل خود برای رسیدگی به هر یک از راهکارهای اشاره شده را اعلام می ‌کند. بدیهی است در صورت وصول تقاضا به قید فوریت، بررسی و اقدام خواهد شد.

آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با بدهی زير ۵۰ میلیون تومان
رئیس بنیاد مستضعفان از آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرایم غیرعمد که کمتر از ۵۰ میلیون تومان بدهی داشتند، خبر داد و گفت: سن بزرگترین زندانی که در این طرح آزاد می‌شوند، ۸۸ سال و کوچکترین ۱۹ ساله است.
پرویز فتاح بیان کرد: ۵۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم و از دیروز سه شنبه هم آزادی زندانیان آغاز شده، البته پس از این مرحله همچنان از محکومان بیشتری که جرایم غیرعمد دارند و الحق که زندان جایشان نیست، حمایت می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر برای وام ضروری زندانیان هم نیازی باشد، بنیاد مستضعفان همراه سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه خواهد بود. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که به زندانیان محروم کمک کنیم البته محکومانی که چند هزار میلیارد بدهی دارند، باید به زندان بیایند و نباید زندان برای آنها تبدیل به «هتل زندان» شود.

مددجویان کمیته امداد وام خوداشتغالی می گیرند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در سال‌ جاری ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در کشور توسط کمیته امداد پرداخت
می ‌شود .
سید مرتضی بختیاری با بیان این که ۵۵ درصد افراد تحت پوشش این نهاد را زنان تشکیل می ‌دهند، عنوان کرد: بنابراین اشتغال خانگی برای ما اولویت دارد.

افزایش احتساب سنوات خدمت کارمندان با
مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل افزایش احتساب سنوات خدمت کارمندان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر از ۳۰ به ۳۵ سال را به ادارات کل استان‌ها و سایر دستگاه‌های تابع ارسال کرد.
بر این اساس؛ حداکثر امتیاز احتساب بابت سنوات خدمت و تجربه کارمندانی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر هستند از ۳۰ سال به ۳۵ سال افزایش می یابد.

برنامه «عصرجدید»، سوژه جدید کلاهبرداران

استقبال مخاطبان از برنامه «عصرجدید» موجب شده تا برخی افراد سودجو با راه اندازی کانال تلگرامی به نام «عصرجدید» اقدام به کلاهبرداری از مردم کنند.
همزمان با پخش برنامه «عصرجدید» و استقبال مخاطبان از آن، کلاهبرداران با استفاده از نام این برنامه اقدام به راه اندازی کانال تلگرامی کرده ‌اند که از این طریق کسب درآمد کنند البته نکته جالب این است که با افزایش مخاطب نام کانال تلگرامی را تغییر می‌دهند و کارهای تبلیغاتی انجام می دهند.
گفتنی است در سال‌های اخیر کلاهبرداران از طریق معرفی خودشان به عنوان یکی از عوامل سریال‌ها و برنامه‌های پرمخاطب یا با نام هنرمندان از مردم کلاهبرداری کردند که تاکنون پیگرد قانونی
شده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.