روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مشارکت زنان روستایی مرودشت در طرح باغچه‌های خانگی محصول سالم :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187204
1399/05/13

مشارکت زنان روستایی مرودشت در طرح باغچه‌های خانگی محصول سالم

«خبرجنوب»/ طرح بهبود تغذیه و ایجاد باغچه‌ های سلامت آموزش از سال ۱۳۹۷ تاکنون در ۲۰ روستا و برای بیش از ۴۰۰ نفر در قالب صندوق‌ های اعتبارات خرد زنان روستایی در مرودشت اجرا شده است.
مسئول اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت با بیان مطلب فوق و با اشاره به اجرای برنامه‌ های آموزشی و ترویجی به منظور ایجاد باغچه‌های محصول سالم در مرودشت گفت: طرح بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایری و ایجاد باغچه محصول سالم برای سومین سال در شهرستان مرودشت اجرا شده است. این طرح با هدف ترویج الگوی بهبود تغذیه و ایجاد باغچه‌های خانگی محصول سالم در جوامع روستایی و عشایری اجرا می‌شود.
راضیه اسلام مهربا اشاره به اینکه شرایط کنونی برگزاری دوره‌ها را محدود کرده است، ادامه داد: در شرایط خاص کنونی دوره‌ های آموزشی به صورت مجازی، ارائه فیلم آموزشی، توزیع بروشور و نشریه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می ‌شود.
وی با بیان این که افزایش بیماری‌ های غیر واگیر درمناطق شهری و روستایی به دلیل مصرف زیاد قند و نمک و چربی، مصرف کم میوه و سبزی و دریافت ناکافی فیبر غذایی از عواقب آن است تاکید کرد: دستیابی به هدف بهبود تغذیه و امنیت غذایی و ترویج کشاورزی پایدار با اجرای برنامه بهبود تغذیه و اصلاح الگوی غذای خانوارها‌ی روستایی و عشایری محقق می شود.
گفتنی است، این طرح از سال ۱۳۹۷ در تفاهم ‌نامه ‌ای که بین سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی انجام شد در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته و با همکاری جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت، درمان و آموزش شهرستان در مرحله عملیاتی است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.