روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
هادی غفاری: روحانی تکلیفش را با دولت‌های موازی را روشن کند :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187244
1399/05/13

هادی غفاری: روحانی تکلیفش را با دولت‌های موازی را روشن کند

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت: دولت باید به سرعت، اصلاح بودجه را در دستور کار خود قرار داده و بودجه برخی سازمان ‌ها را کاهش دهد و آن را صرف به ثمر رساندن طرح های عمرانی کند که بر زمین مانده است مانند توسعه راه‌ها و ... بخشی از این بودجه را هم به فقرا و مستضعفین اختصاص دهد. هادی غفاری در پاسخ به سئوال ایرنا مبنی بر مهم ترین وظیفه دولت در سال پایانی فعالیتش، گفت: دولت تنها کاری که در این فرصت باقی مانده می ‌تواند انجام دهد روشن کردن تکلیفش با دولت ‌های موازی است و اصلا دولت روحانی باید از همان سال ۹۲ این کار را انجام می ‌داد ولی هنوز هم دیر نشده است. تجربه جهانی و داخلی نشان داده یک دولت وقتی موفق است که یک دولت باشد نه چند دولت. این که چند سازمان بودجه‌ های هزار میلیاردی داشته باشند ولی به دولت هیچ کمکی نکنند فایده‌ ای ندارد و کار قوه مجریه پیش نمی ‌رود. این بودجه ‌های عظیم به این سازمان‌ ها داده می ‌شود ولی نتیجه کار این سازمان‌ ها اصلا در جامعه مشخص نیست. غفاری ادامه می دهد: برای همین دولت باید به سرعت، اصلاح بودجه را در دستور کار خود قرار دهد و بودجه این سازمان ‌ها را کاهش دهد و آن را صرف به ثمر رساندن طرح ‌های عمرانی کند که بر زمین مانده است مانند توسعه راه‌ ها و ... بخشی از این بودجه را هم به مستضعفین و فقرا دهد.
نماینده مجالس یکم، دوم و سوم جمهوری اسلامی می افزاید: مشکل ما ساختاری است. من با این دولت و مجلس کاری ندارم اما همه جای دنیا قوه قضائیه فقط قوه قضائیه است. قوه مقننه فقط قوه مقننه است. قوه مجریه هم همین طور. قوه مقننه ما امروز در کشور متأسفانه مشغول پرداختن به مسائل جنجالی و پوپولیستی است. به نمایندگان مجلس چه ارتباطی دارد که روزی یک جز قرآن در مجلس بخوانند؟ جای خواندن قرآن، مسجد است.
غفاری تاکید می‌ کند: من به انقلاب، نظام و قانون علاقمندم ولی همان طور که عرض کردم مشکل ما ساختاری است و به قانون اساسی برمی گردد. باید قانون اساسی اصلاح شود تا بیشتر اراده مردم حاکم شود نه اراده اشخاص.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.