روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چه کسانی مشمول طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی هستند؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187700
1399/05/19

چه کسانی مشمول طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی هستند؟

معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به پذیرش در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام کرد: کلیه دستیارانی که توسط دانشگاه و گروه آموزشی مربوطه واجد شرایط فارغ‌ التحصیلی و شرکت در آزمون گواهینامه سال جاری شناخته شوند، با لحاظ نمودن شرایطی از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سال جاری معاف خواهند بود.
بر اساس این گزارش، کلیه دستیارانی که دوره آموزشی آن ها تا تاریخ 30 آبان 99 خاتمه پیدا کند و یا در آزمون تیر ماه ۹۸ و آزمون ارتقاء سال ما قبل آخر شرکت کرده و حدنصاب نمره گواهینامه آزمون را کسب نموده ‌اند و همچنین در سامانه معاونت درمان جهت شروع به طرح ثبت نام کرده و در موعد مقرر ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ، خدمات خود را شروع کرده و تا پایان دوره آموزش مصوب استمرار داشته باشد، از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سال جاری معاف هستند. در خصوص دستیاران مشمول نظام وظیفه، با هماهنگی معاونت درمان، مشمولین خدمت سربازی مشروط به این که از اول شهریور ماه لغایت زمان اعزام به خدمت سربازی در محل‌های مورد نیاز معاونت درمان خدمت نمایند، می ‌توانند از این طرح استفاده نمایند.
در خصوص افرادی که سال گذشته در آزمون شرکت کرده و یا حدنصاب نمره لازم را دریافت نکرده‌اند نیز لازم به ذکر است که این افراد می‌توانند از ابتدای شهریورماه وارد طرح بدون آزمون شوند ولی می‌بایست در آزمون پایان شهریور ماه شرکت نمایند. این افراد به جز معافیت از آزمون گواهینامه از سایر مزایای مذکور برخوردار خواهند بود.
همچنین دستیارانی که همزمان از دو ارتقاء دانشنامه تخصصی استفاده می ‌کنند با لحاظ شدن سایر شرایط می توانند به طرح اضطراری بروند ولی می‌ بایست در آزمون گواهینامه شهریور ماه شرکت نمایند.
بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در خصوص دستیارانی که در استخدام دانشگاه های علوم پزشکی و یا در ماموریت آموزشی هستند هم افرادی که استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند و دستیارانی که سهمیه مناطق محروم می ‌باشند به شرط حضور در منطقه مورد تعهد می ‌توانند از طرح معافیت امتحان گواهینامه استفاده نمایند. ضمن این که افرادی که در شهریور ماه طرح را شروع نکنند برای اخذ گواهینامه و دانشنامه ملزم به شرکت در آزمون پایان شهریور ماه خواهند بود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.