روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خوش نشینان ملک مستضعفان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187806
1399/05/20

خوش نشینان ملک مستضعفان

شایعات پیرامونش زیاد است، بسیاری می ‌گویند یک گزینه جدی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است. می ‌گویند او با عملکرد پوپولیستی در بنیاد مستضعفان به دنبال کسب محبوبیت بیشتر است اما پرویز فتاح سیاستمدار اصولگرا و رئیس بنیاد مستضعفان تاکید می‌ کند به این حرف ‌ها توجهی ندارد و کارش را انجام می ‌دهد.دو شب پیش پرویز فتاح در یک برنامه تلویزیونی بحث های جنجالی و بحث برانگیز زیادی را مطرح کرد. او در اظهاراتش از سیاستمداران و نهاد‌های زیادی انتقاد کرد و به قول معروف پته خیلی ها را بر آب ریخت که چرا اموال بنیاد مستضعفان را بر نمی‌ گردانند، یا نکات قابل تاملی درباره تملک املاک بنیاد توسط آن ‌ها بیان کرد. او هم اصولگرایان را مورد انتقاد قرار داد و هم اصلاح طلبان را و در این بین نام تعدادی از شخصیت های سیاسی نام آشنا مانند غلامعلی حدادعادل، احمدی نژاد، علیرضا زاکانی، معصومه ابتکار و شهین ‌دخت مولاوردی به میان آمد.وی گفت: آقای احمدی نژاد هم در حال حاضر در ملک بنیاد مستضعفان در منطقه ولنجک هستند که زمین آن ۱۸۰۰ متر مربع است البته آماده هستند منتقل شوند و به محلی در جنوب شهر بروند.رئیس بنیاد مستضعفان افزود: ساختمان مدرسه فرهنگ را آقای حداد عادل در منطقه فرشته تهران گرفته اند که البته اجاره آن به روز هم نبوده، آقای حداد عادل باید یا اجاره به روز پرداخت کند یا ساختمان را به بنیاد پس بدهد. آقای حداد عادل ۸ هزار متر زمین هم در منطقه هروی به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان را به بنیاد پس دادند و قرار بود ایشان در آن جا مدرسه ای بسازند که مجوزهای آن توسط شهرداری صادر نشد.فتاح گفت: ملکی دست آقای خاتمی رئیس جمهور اسبق برای موسسه باران بوده که در ایام کرونا این ساختمان برای قرنطینه بیماران آماده شده بود که بعد از این ایام آن ساختمان را می فروشیم. وی ادامه داد: یکی از جاهایی که ما حریف ‌شان نمی ‌شویم نیروهای مسلح است چون قانوناً نمی ‌توانیم از آن ها شکایت کنیم؛ در حال حاضر نیروی دریایی ارتش منطقه ای خوب در کوهک را تصرف کرده است و سپاه ملک ۲۰۰ میلیاردی در جماران را که هیچ استفاده ای هم نمی کنند پس نمی‌ دهد و من مالک را به داخل ساختمان راه نمی دهند.رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این که اگر آقایان مدعی مردم داری هستند باید ملک بیت المال را پس بدهند یاد آور شد: یکی از املاکی که سر و صدای زیادی هم در کشور ایجاد کرد کاخ مرمر بود که سال ها در دست مجمع تشخیص مصلح نظام بود و حتی قبل از مرحوم هاشمی رفسنجانی این ساختمان در دست افراد دیگری بود و بعد از مرحوم هاشمی هم برای مدتی دست مجمع تشخیص مصلحت نظام بود؛ بعد از آن که من به بنیاد مستضعفین آمدم مشخص شد دولت محترم توافق کرده است از آن به عنوان محل تشریفات میهمانان خارجی (چون نزدیک به ساختمان ریاست جمهوری است) استفاده کند. من خدمت روحانی رفتم ایشان بزرگواری کردند و با وجود آن که کار تمام شده بود اما کاخ دوباره در اختیار بنیاد قرار گرفت و تبدیل به موزه هنر ایران شده است که کرونا اجازه دهد در‌های آن را به روی مردم باز می‌کنیم. فتاح افزود: من همان زمان گفتم مسئولان نباید در این کاخ ‌ها مستقر می‌ شدند. ما با کمک میراث فرهنگی آن ها را بازسازی کردیم و برگرداندیم اما کامل بر نمی ‌گردد. این کاخ آسیب دیده است؛ متاسفانه در این کاخ که هنر زیبای هنرمندان ایرانی است آسانسور چند در گذاشته ‌اند، پتک زده‌اند، حمام و جکوزی ساخته ‌اند. میراث فرهنگی چرا سکوت کرده است؟
وی خاطرنشان کرد: مجمع تشخیص در زمین بنیاد ساختمانی ۹ طبقه بدون مجوز با امکاناتی همچون استخر ساخته است، زمینی که مربوط به بنیاد بوده را بخش مرکز تحقیقات استراتژیک آمده ۹ طبقه ساخته که بدون مجوز از بنیاد و شهرداری ساخته شده است. این ملک نه پروانه دارد نه پایان کار. متاسفانه در حریم یک ملک خصوصی هم تصرف شده که این شرعاً مشکل دارد. مشخص نیست این ساختمان کاربری مسکونی دارد یا اداری؟ استخری آن چنانی با منظره ای ابدی به سمت نیاوران دارد. معلوم نیست این ساختمان برای چه کسانی آماده شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: معصومه ابتکار و شهین دخت مولاوردی پس از تخلیه مرکز تحقیقات و مطالعات زنان مدعی بودند این مرکز باید دست آن ها باشد اما بنیاد مستضعفان از نظر حقوقی توانسته بود آن جا را تخلیه کند. آن ها توانسته بودند بابت تخلیه، همان موقع با توافق با بنیاد ۵ میلیارد تومان بگیرند. پس از آمدن من این موضوع بررسی و مشخص شد این کار خلاف بوده، چون کسی که در ملک بنیاد ساکن بوده است باید اجرت مثل هم بدهد.فتاح گفت: یکی از ملک های خیلی ارزشمند بنیاد در ضلع جنوبی کاخ نیاوران بوده که قبلاً در دست مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و ۱۲ طبقه در آن ساخته شده که در حال حاضر این ملک در اختیار مرکز پژوهش های مجلس است. آقای زاکانی اخیراً در مرکز پژوهش ها به عنوان رئیس فعال شدند. انتظار داریم آقای زاکانی به عنوان یک برادر ارزشی و بسیجی در اولین حرکت انقلابی خود این ملک را به بنیاد تحویل دهند.
بر اساس این گزارش این افشاگری های رئیس بنیاد مستضعفان از جانب برخی مسئولان بی پاسخ و بی واکنش هم نماند.

واکنش عضو مجمع تشخیص به ادعای پرویز فتاح درباره کاخ مرمر
در جریان این واکنش ها، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر قسمت عمده کاخ مرمر از حاکمیت مجمع تشخیص خارج شده و قسمت ‌هایی از مجلس سابق هم برای مجمع تشخص مصلحت در نظر گرفته شده است.آیت ا... محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به ادعای پرویز فتاح مبنی بر قرار گرفتن کاخ مرمر در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: در حال حاضر قسمت عمده کاخ مرمر از حاکمیت مجمع تشخیص خارج شده و قسمت ‌هایی از مجلس سابق هم برای مجمع تشخص مصلحت در نظر گرفته شده است.وی ادامه داد: البته هنوز قسمت‌ های جزئی از دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت در کاخ مرمر باقی مانده است؛ بنده درباره سرنوشت سایر بخش‌های این کاخ و این که آیا قرار است تبدیل به موزه شود یا خیر، اطلاعی ندارم؛ بهتر است از اشخاصی نظیر محسن رضایی یا صادق لاریجانی در این زمینه سئوال کنید.آیت ا... شبستری خاطرنشان کرد: کاخ مرمر در زمان مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی به طور کلی در اختیار مجمع تشخیص قرار داشت، اما الان به این صورت نیست.او همچنین درباره ادعای پرویز فتاح مبنی بر ساخت ساختمان ۹ طبقه شخصی که در اختیار مرکز استراتژیک مجمع تشخیص قرار دارد گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

پاسخ دفتر احمدی نژاد: منتظر بودیم بگویید ساختمان ۱۸۰۰ متری ولنجک را تخلیه کنید
دفتر محمود احمدی نژاد در اطلاعیه ای اعلام کرد: احمدی ‌نژاد هیچ گاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده ‌است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است:
1-این دفتر و جناب آقای دکتر احمدی ‌نژاد هیچ گاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده ‌اند. این دفتر همچنین هیچ دخالتی در تعیین یا انتخاب محل مورد نظر که ساختمانی متروکه بوده و بعداً بازسازی گردید، نداشته است. محل مذکور در آبان ماه ١٣٩٢ با انتخاب و پیشنهاد و دستور رئیس محترم وقت بنیاد مستضعفان و با عقد قرارداد در اختیار این دفتر قرار گرفته است.
2-این دفتر به ویژه پس از پیشنهاد سال ١٣٩٦ جناب آقای دکتر احمدی ‌نژاد به مقام معظم رهبری دائر بر فروش تمامی اموال بنیاد مستضعفان و توزیع آن بین مردم، خصوصاً محرومین، همواره آماده تخلیه این محل بوده است.
3-طی سال گذشته و با افزایش نجومی قیمت‌ ها، این دفتر ابتدائاً و رأساً پیشنهاد تخلیه را به مسئولین بنیاد داده است، لیکن از طرف آنان تا کنون هیچ درخواستی حتی تلویحی برای تخلیه ارائه نشده است.
4-با این حال آمادگی داشته و داریم که ساختمان مذکور را تخلیه نماییم و خواهیم کرد. کافی بود مسئولین مربوطه درخواست خود را مستقیماً به این دفتر اعلام می ‌نمودند.
5-دکتر احمدی ‌نژاد هرگز زیر بار دین هیچ فرد، گروه و جریانی نبوده و به لطف الهی نخواهند بود.

ابتکار: خیلی ها شما را به دیانت می شناختند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در پیامی توئیتری به ادعای دریافت مبلغ ۵ میلیارد تومان بابت تخلیه «مرکز مطالعات زنان» واکنش نشان داد.به گزارش خبرآنلاین، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «آقای فتاح خیلی ها شما را به دیانت می شناختند! صحبت شما اما اشتباه زیاد داشت و نام بردن از من و خانم مولاوردی با حقیقت ماجرا سازگار نیست که گویا رانت یا نفع شخصی بوده. ساختمان اوایل دهه ۷۰ با نظر امام به موسسه مطالعات زنان داده شد که ما مسئولیتی نداشتیم. رسانه ملی باید فرصت پاسخ دهد».وی در ادامه نوشت: «امام راحل در سال ۶۷ و مقام معظم رهبری در سال های بعد دو نوبت تایید کردند که ساختمان در اختیار موسسه مطالعات زنان قرار گیرد».

پاسخ کنایه ای مولاوردی: گر حکم‌ شود که مست گیرند...
شهین دخت مولاوردی هم در پیامی توئیتری به ادعای رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص ملک «مرکز مطالعات زنان» واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، شهین دخت مولاوردی دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر و خطاب به پرویز فتاح نوشت: «آقای فتاح شما را به سلامت نفس می شناختم. کاش در جایگاه مهمی که قرار گرفته اید در روایت‌هایتان بیش از پیش دقیق تر و مسئولانه تر باشید تا با مغلطه طوری وانمود نشود گر حکم‌ شود که مست گیرند.. ».
وی در ادامه نوشت: «منتظر جوابیه مستند و مستدل هیأت مدیره موسسه بمانید».
مولاوردی همچنین نوشت: «این موسسه که کاملا غیر انتفاعی است، هیچ گونه نفع و ما به الازای مالی برای اعضای هیأت امنا و مدیره خود ندارد و ملک طلق کسی هم محسوب نمی شود. هیأت امنای آن هم که اخیراً به عنوان عضو آن (از ۱۲عضو) انتخاب شده ام فقط سالی یکی دو بار جلسه دارد، به عبارتی امروز هست و فردا نیست».وی ادامه داد: «هر ضعفی هم داشته باشم، همواره با سری بر افراشته بر نداشتن کوچک ترین نقطه ضعف مالی و اخلاقی در سوابق کاری و زندگی ام بالیده ام، پای اثبات آن هم ایستاده ام و اینک هر دو را با ادعاهای واهی نشانه رفته اند؛ یکی با اتهامی که از تریبون یک طرفه و زنده برنامه «نگاه یک» صدا و سیما وارد شد و دیگری با اتهام تشویق به فساد و فحشا و فراهم کردن موجبات آن در دادسرای فرهنگ و رسانه».مولاوردی در پایان نوشت: «این هم از عیدی ما! اسفند ماه پاسخگوی فهرست دروغین «عیدی ترامپ به ملت ایران» بودیم و حالا پاسخگوی بیان ناقص حقیقت و ذبح حقیقت در پای مصلحت!».

واکنش مشاور روحانی: بنیاد می ‌ماند یا جمع می شود؟
در همین رابطه مشاور روحانی به اظهارات اخیر رئیس بنیاد مستضعفان واکنش نشان داد.حسام‌ الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به اظهارات اخیر پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نوشت: «چه تاریخی بشود تاریخ این بنیاد! فرمودند مستأجران بنیاد باید یا اجاره‌ ها را به‌ روز و یا ملک را تخلیه کنند. اما نفرمودند با آنان ‌که املاک را به نام مزایده‌ ولی با مصالحه و توصیه مالک شده ‌اند، چه باید کرد. و نفرمودند فردای فروش سریع همه اموال و املاک، بنیاد می ‌ماند یا جمع می ‌شود».


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.