روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان فارس از اول مهرماه :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187855
1399/05/21

جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان فارس از اول مهرماه

آموزش و پرورش فارس در سال تحصیلی آینده ١٢ هزار معلم کم دارد
«خبرجنوب»/ آموزش و پرورش فارس ابتدای امسال قریب به ١٢ هزار نیروی آموزشی کم دارد که فعالیت دانشگاه فرهنگیان برای تامین این نیروها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب با اشاره به نقش این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی افزود: امروز ما شاهدیم که حتی آموزش و پرورش برای تامین نیروی مورد نیاز از کارکنان بازنشسته دعوت به همکاری می ‌کند و تامین نیروی انسانی به یک دغدغه برای آموزش و پرورش تبدیل شده است.
حسین افلاکی فرد با اشاره به این که رئیس هیأت امنای این دانشگاه استاندار فارس است خواستار همکاری دستگاه های مختلف با این دانشگاه شد و ادامه داد: در همین ارتباط امسال در ابتدای مهر ماه بیش از ۵٧٠ نفر از فارغ التحصیلان ما در مدارس استان کار خود را آغاز می ‌کنند.
وی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت محور و رسالت گرا است، وظیفه این دانشگاه تربیت نیروی کارآزموده می باشد، در حالی که در بیشتر مراکز علمی دانشجویان بیشتر تربیت علمی می ‌شوند اما در دانشگاه فرهنگیان افزون بر تربیت علمی در حوزه مهارتی نیز پرورش می‌ یابند چرا که وظیفه آن ها تربیت نسل آینده کشور است.
وی با اشاره به امنیت شغلی دانشجویان این دانشگاه و بورسیه شدن آن ها گفت: دانشگاه فرهنگیان فارس از لحاظ برخورداری از تعداد پردیس و مراکز، بعد از تهران با ۶ مرکز در رتبه دوم قرار دارد و جزو چهار استان درجه الف کشور است البته در صورت آمادگی شهرستان ها آماده ایم تا این مراکز را در شهرستان‌ ها نیز راه اندازی کنیم.
وی از راه اندازی جشنواره‌ ایده‌ پردازی از سوی دانشگاه فرهنگیان با همراهی سازمان بسیج فرهنگیان کشور هم خبر داد و گفت که همه مردم می ‌توانند در قالب کلیپ، فیلم، کاریکاتور، نقاشی و نوشته ایده‌ های خود را برای پویایی تعلیم و تربیت ارائه کنند.
افلاکی همچنین گفت: در این طرح در استان از پنج ایده برتر تقدیر می ‌شود و از هر استان برترین ایده به بخش کشوری راه می یابد./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.