روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
دکترعباس حاجی زاده : افتخار آفرینی ورزشکاران جانباز و معلول فارس هیچ گاه فراموش نخواهد شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187901
1399/05/21

دکترعباس حاجی زاده : افتخار آفرینی ورزشکاران جانباز و معلول فارس هیچ گاه فراموش نخواهد شد

دارنده چندین مدال رنگارنگ جهانی و پارالمپیک با بیان اینکه حدود ۶ ماه است که هیات جانبازان استان فارس به صورت سرپرستی اداره می شود ، بیان داشت : این پرسش مطرح می شود که آیا از بین صدها قهرمان بنام جانباز و معلول کسی نبود که سرپرست هیات شود.
امرا...دهقانی که در مسابقات جهانی ۹۴ سوئد مدال برنز ، مدال طلای جهانی سال ۹۵ استوک مندویل انگلستان ،مدال برنز پارالمپیک ۹۶ آتلانتا آمریکا ، مدال طلای جهانی ۹۷ بلژیک ، نشان نقره مسابقات جهانی ۹۸ امارات ، نشان نقره مسابقات جهانی مجارستان ، مدال طلای پارالمپیک سیدنی ۲۰۰۰ و شکستن رکورد دسته ۱۰۰ کیلو گرم ، مدال نقره جهانی ۲۰۰۳ اسلواکی ، مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۰۶ کره جنوبی و کسب مدال نقره مسابقات پاراسیایی ۲۰۰۶ مالزی را در کارنامه دارد .او همچنین دارای مدرک مربیگری درجه یک بین المللی و داور ملی رشته وزنه برداری است.
دهقانی ادامه داد: چرا قهرمانان تحصیل کرده در فارس جایگاهی ندارند ، چرا برخی از مسئولان استان به ورزش معلولان اهمیت نمی‌دهند و هزاران چرایی که کسی پاسخگو نیست.
او با اشاره به اینکه ورزش برای جانبازان و معلولین یک ضرورت است و باید مسئولان به آن اهمیت دهند، اظهار داشت : هم اینک در فارس بیش از ۴۰ هزار معلول جسمی حرکتی وجود دارد که در بین آنها افرادی جوان با پتانسیل بالا و مستعد قهرمانی هستند اما بر اثر بی توجهی به ورزش معلولین، این جوانان فرصت بروز استعدادهای خود را پیدا نمی کنند.

در این سرای بی کسی پرنده پر نمی زند
این قهرمان که ۷۰ درصد معلولیت دارد در مورد مجموعه ورزشی یادگار امام شیراز که ویژه جانبازان و معلولان استان فارس است، گفت : در این سرای بی کسی پرنده پر نمی زند و هم اینک این مجموعه به دلیل سوء مدیریت به یک مخروبه تبدیل شده و جالب اینکه همه از این مکان سود می برند بجز افراد جانباز و معلول.وی اضافه کرد: استخر این مجموعه و سالن الکترونیک تیراندازی آن مدت هاست تعطیل است و تنها سالن بدنسازی آن فعال است که آنهم در اجاره فردی ناشناس است.

در خواست از استاندار فارس و مدیرکل ورزش و جوانان
دهقانی از استاندار فارس خواست با توجه به اینکه علاقه زیادی به ورزش دارد به مشکلات ورزشی این قشر رسیدگی کند.
وی همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان فارس تقاضا کرد هر چه زودتر تکلیف هیات ورزشی جانبازان و معلولین را مشخص کند.
وی اضافه کرد : باید یک نفر از قهرمانان تحصیل کرده جانباز ومعلول را به عنوان رئیس هیات انتخاب کنند تا دست واسطه گران غیر ورزشی از این هیات کوتاه شود و کشتی به گل نشسته را به ساحل برسانند و ورزش معلولان را ساماندهی کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس : مشکلات مجموعه ورزشی یادگار امام پیگیری می شود
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: مجموعه ورزشی یادگار امام تنها ورزشگاه معلولان و جانبازان استان فارس است، وظیفه خود می دانیم به تمام مشکلاتی که برای آن به وجود آمده رسیدگی کنیم تا هر چه سریع‌تر با مدیریت این عزیزان مورد بهره برداری قرار گیرد.
عباس حاجی زاده بیان داشت: در مورد مجمع هیات ورزش های معلولان و جانبازان هیچ دخالتی در برگزاری انتخابات و مهندسی آن نخواهم کرد.وی بیان کرد : اعضای مجمع تصمیم گیرنده هستند و هر کس که رای آورد به آن احترام خواهیم گذاشت و حمایت می کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان افزود: با هماهنگی رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان در اسرع وقت نسبت به برگزاری مجمع انتخابات اقدام
می شود.حاجی زاده بیان داشت: ورزشکاران جانباز و معلول فارس افتخارات زیادی را در عرصه‌های ملی و بین المللی برای کشورمان کسب کرده اند که افتخار آفرینی آنهاهیچ گاه فراموش نخواهد شد و برگ زرینی را از خود به جای گذاشته اند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.