روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
۱۰ درصد خانه ها خالی است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187928
1399/05/21

۱۰ درصد خانه ها خالی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون بیش از ۱۰ درصد از واحد‌های موجود در کشور خالی هستند و باید این واحد‌ها در حوزه کنترل بازار مسکن عرضه شوند.
محمود محمود زاده با بیان این که اخذ مالیات از خانه های خالی باید در شورای نگهبان ابلاغ و تصویب شود، گفت: قانون اخذ مالیات از خانه‌ های خالی در حقیقت همان قانون قبلی است. این طرح اصلاح ماده ۵۴ است که پیش از این مصوب شده و در مرحله اصلاح نهایی و بازنگری قرار دارد.
وی ادامه داد: برخی مباحث به این قانون اضافه شده و برای تاثیرگذار بودن بیشتر باید مجلس شورای اسلامی تمامی بخش های مختلف را بررسی، مصوب و نهایی کند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این که وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن نیست که یک فرد، چه تعداد واحد دارد بلکه هدف ما این است که هیچ کدام از این واحدها خالی نباشد افزود: ممکن است فردی ۲۵۰ واحد خالی داشته باشد یا یک واحد خالی، اما حق ندارد هیچ کدام از این واحدها را خالی نگه دارد.
وی ادامه داد: طبق این قانون باید تمامی واحدهای خالی برای اجاره یا فروش عرضه شوند و حتی یک واحد خالی هم نباید در شهرها و یا مناطق مختلف وجود داشته باشد.
محمود زاده تصریح کرد: عرضه این واحدهای خالی در جهت کنترل بازار مسکن است و باید در بازار اجاره و یا فروش عرضه شود.
این مسئول با تاکید بر این که با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور باید حداکثر استفاده از بازار را در این بخش انجام دهیم ادامه داد: با توجه به ضمانت اجرایی قوی، که این طرح دارد بنابراین دلالان و سوداگران از این بازار به این روش خارج می شوند، چرا که نحوه اجرایی این طرح باعث می شود هرچه سریع تر واحدهای خالی را به بازار عرضه کنند.

مالیات خانه‌های خالی بانک ‌ها و دستگاه ‌های دولتی ۲ برابر می‌ شود
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.محمود محمودزاده اظهار کرد: مهمترین هدف طرح مالیات بر خانه های خالی این است که این واحدها وارد بازار مصرف شود. حال فرقی نمی کند که خانه ها متعلق به افراد حقیقی یا دستگاه های دولتی و بانکها باشد. حتی برای واحدهای در تملک دولت دولت و بانک ها جریمه‌های سنگین تا دو برابر نسبت به شهروندان در نظر گرفته شده است.محمودزاده در واکنش به این سوال که برخی عنوان می کنند تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها چندان قابل توجه نیست تاکید کرد: ما هیچ قضاوتی در خصوص تعداد این واحدها نداریم اما حرف من این است که حتی اگر یک خانه باشد باید به بخش مصرف برسد.وی ادامه داد: طبق پیگیری‌ها از وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات متقاضیان وام ودیعه مسکن امروز به بانک مرکزی ارسال خواهد شد. محمودزاده اضافه کرد: بانک مرکزی به سامانه وزارت راه و شهرسازی متصل است و امیدواریم هرچه سریع‌تر پالایش اطلاعات متقاضیان انجام شود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.