روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 188071
1399/05/23

در چهار گوشه ایران

عفو و تخفیف مجازات ۲۱۸ محکوم تعزیراتی با موافقت رهبر معظم انقلاب
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از عفو و تخفیف مجازات ۲۱۸ نفر از محکومان تعزیرات حکومتی خبر داد.سید یاسر رایگانی اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن اعیاد سعید قربان و غدیرخم، تعداد ۲ هزار و ۱۳۵ نفر از محکومین محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی از سراسر کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفتند.وی افزود: در عفو مقام معظم رهبری به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، ۲۱۸ نفر از محکومین سازمان تعزیرات حکومتی مشمول عفو یا تخفیف مجازات شده‌اند که با دستور رئیس سازمان، این موارد برای اعمال به ادارات کل اجرایی سراسر کشور ابلاغ شد.

تخلف ۶۰۰ میلیارد تومانی اپراتورها
وزیر ارتباطات در حاشیه هیأت دولت گفت: میزان گران‌فروشی اپراتورها به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور احراز شده است.
محمدجواد آذری جهرمی اظهار کرد: میزان گرانفروشی و تخلف اپراتورهای کشور از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور به شعبه تعزیرات ارسال شده است.
وی افزود: در این خصوص دادگاهی تشکیل شده و دادگاه با توجه به ضوابط خود احکامی را صادر خواهد کرد. عمل کردن بر خلاف مقررات و در جهت ظلم به مردم، اتفاق ناخوشایندی است که ما با قاطعیت با آن برخورد خواهیم کرد.

رونمایی از سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی شورای عالی استان‌ها
رئیس شورای عالی استان ‌ها گفت: سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی شورای عالی استان‌ ها در سی و چهارمین اجلاس این شورا که امروز پنجشنبه با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار می شود، رونمایی خواهد شد.
علیرضا احمدی در توضیح این سامانه عنوان کرد: یکی از اصلی ترین وظایف شورای عالی استان‌ها نظارت است و اولین بعد نظارتی ما در حوزه شوراها، شهرداری ها و دهیاری‌هاست از این رو ما به مردم قول داده‌ایم که سامانه ثبت تخلفات و شکایات را برای تسهیل دریافت گزارش‌های مردم راه اندازی کنیم و اکنون مردم می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها به صورت آزمایشی از آن استفاده کنند.
وی در خصوص نحوه عملکرد این سامنه اظهار کرد: شکایات دریافت شده از سوی مردم ابتدا برای راستی آزمایی به استان مربوطه ارسال می‌شود و در صورت تایید درستی آن اقدام به جلوگیری از تخلف خواهیم کرد و اگر نشود جلوگیری کرد، آن را به مراجع قضایی ارجاع می کنیم تا از طریق قانونی به این تخلفات و شکایات رسیدگی شود.
رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: مردم می‌توانند هر شکایتی که از شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها دارند را به شورای عالی استان ها گزارش کنند که در شورای عالی استان‌ها و شعبه‌های آن بررسی و در صورت نیاز به مراجع قضایی ارجاع شود.

راه اندازی سامانه گزارشگران فساد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: به زودی سامانه‌ گزارشگران فساد راه اندازی می شود.حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین حسن درویشیان به گسترش برنامه ‌های تعاملی سازمان با مردم اشاره و اذعان کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود که مطابق آن کسانی که به نحوی از انحاء از سوء جریان اداری یا مفسده ‌ای در دستگاه‌ های اجرایی مطلع می ‌شوند، می‌ توانند موضوع را از طریق سامانه مذکور به اطلاع سازمان بازرسی برسانند.

تامین و توزیع واکسن مننژیت برای سربازان تا پایان ماه
با توجه به اجباری بودن تزریق واکسن مننژیت برای مشمولان نظام وظیفه و به دنبال برخی گزارش ‌ها مبنی بر کمبود این واکسن، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد که این سازمان مجوز واردات واکسن مننژیت را ارائه داده است و این واکسن تا پایان مرداد ماه توزیع خواهد شد.یکی از شروط اعزام سربازان برای خدمت نظام وظیفه، تزریق واکسن منیژیت است. واکسنی که به گفته برخی مشمولان خدمت سربازی این روزها کمیاب شده و گیر نمی آید. بر این اساس حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هر سال با درخواست وزارت بهداشت واردات واکسن مننژیت را انجام می‌دهیم.بر این اساس در حال حاضر درخواست‌های لازم برای واردات واکسن مننژیت داده شده و معمولا تا نیمه ابتدایی سال سهمیه‌های واکسن را تحویل می‌دهیم. در حال حاضر سازمان غذا و دارو مجوز واردات واکسن مننژیت را ارائه داده است و ان شاء ا... در هفته آینده یا نهایتا تا آخر مرداد ماه این واکسن توزیع می ‌شود.

اعلام آخرین مهلت پرداخت اقساطی جرایم رانندگی
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی از تعیین ۳۱ مرداد ماه به عنوان آخرین مهلت تقسیط جرایم رانندگی خبر داد.سردار سید کمال هادیانفر گفت: رانندگانی که وسیله نقلیه آنها توقیف شده، تا ۳۱ مرداد فرصت دارند با مراجعه به مراکز راهنمایی و رانندگی و بدون پیش پرداخت جرایم خود را به صورت اقساط یک‌ساله پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: مردم برای رفع توقیف وسائل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت به راهنمایی و رانندگی محل مراجعه کرده و برگه سبز خود را ممهور به مهر پلیس کنند.
رییس پلیس راهور نیروی انتظامی ادامه داد: جرایم راهنمایی و رانندگی به صورت پیش پرداخت در طول یک سال قابل پرداخت خواهد بود تا بعد از یک سال سند خودرو از رهن پلیس خارج شود.
سردار هادیانفر اضافه کرد: در مورد افرادی که برای صدور کارت و سند سبز خودروها باید وسلیه نقلیه خود را برای بازدید می آوردند، مقرر شد تا در هفته ولایت بازدید از خودروها حذف شود و افرادی که کارت یا سند خودروی خود را گم کرده اند نیز احتیاج به بازدید خودرو ندارند.

ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس از 25 مرداد
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: فرآیند ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدرسه از ۲۵ مرداد شروع و تا ۲ شهریور ادامه دارد.
مرتضی ضامنی در رابطه با ساز و کار ثبت نام رانندگان متقاضی فعالیت به عنوان سرویس مدرسه اظهار داشت: با توجه به اینکه سال تحصیلی جدید بنا به گفته مسئولان آموزش و پرورش از ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد در صورت فعالیت مدارس، اگر خانواده‌ها نیاز به سرویس داشته باشند شهرداریها آمادگی دارند تا نسبت به ارائه سرویس اقدام نمایند.

«کمیکال» مخدری با قدرت تخریبی ۱۰۰برابری!
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: قاچاقچیان موادمخدر با ترکیب موادافیونی با یکدیگر و موادی همچون «مرگ موش» با «ماری جوانا»، قدرت تخریبی آن ها را بسیار بالاتر می‌ برند.سرهنگ عبدالوهاب حسنوند بیان کرد: این ماده‌ مخدر از نوع مخدر «ماری جوانا» است اما در فرآیندی پیچیده ضمن ترکیب با مواد شیمیایی، تبدیل به اسپری می‌ شود؛ اسپری نیز روی مواد توهم‌ زا پاشیده شده و قدرت تخریبی آن بیش از 100 برابر می ‌شود.

پرداخت بیعانه خرید در سایت های «دیوار» و «شیپور»همچنان قربانی می‌ گیرد
معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: افراد سودجو با درج آگهی ‌های دروغین و جعلی در سایت های واسط فروشگاهی از متقاضیان کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به فعالیت برخی افراد سودجو و کلاهبردار در سایت‌های همچون دیوار و شیپور، در این رابطه اظهار کرد: برخی از کلاهبرداران با سوء ‌استفاده از بستر و پلتفرم های ایجاد شده در سایت های واسط، با درج آگهی ‌های غیر واقعی و تعیین قیمت هایی عمدتاً پایین‌تر از عرف در بازار، با ترفندهای فریبکارانه و جلب اعتماد مشتریان و دریافت بیعانه از آن ها، با مبالغ مختلف کلاهبرداری می‌ کنند و پس از اطمینان از واریز وجوهات، دیگر پاسخگوی تعهد خود نیستند.وی به هموطنان توصیه کرد که تا قبل از رؤیت و کسب اطمینان از اصالت کالا از پرداخت هرگونه مبالغ تحت عنوان بیعانه به فروشندگان خودداری کنند و به ماهیت فریبنده سایر آگهی ‌هایی که در شبکه ‌های اجتماعی و پیام‌ رسان ها منتشر می ‌شود توجه نکنند و پس از رؤیت کالا و دریافت خدمات نسبت به پرداخت وجوهات مالی اقدام کنند.

افزایش ۵۰ درصدی روند چاقی جمعیت کشور
بر اساس بررسی ‌های انجام شده در بحث بیماری‌های غیر واگیر از جمله اضافه وزن و چاقی در جمعیت ۶۴ - ۱۵ سال با شیوع تقریبی۵۰ درصدی بویژه در کودکان و نوجوانان کشور، دیابت با شیوع ۱۰ درصد و فشارخون بالا با شیوع در حدود ۳۰ درصد رو به افزایش است. سرانه مصرف قند، شکر و روغن بیشتر از مقدار توصیه شده در سبد مطلوب غذایی بوده و مصرف سبزی ها و میوه ها نیز در مقایسه با سبد مطلوب کمتر است. متوسط سرانه مصرف نمک در کشور تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده در روز است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.