روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
چیزی به اسم «سیم‌ کارت شاد» وجود ندارد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191960
1399/07/03

چیزی به اسم «سیم‌ کارت شاد» وجود ندارد

در حالی که این روزها کلاهبرداری ‌هایی تحت عنوان ارائه سیم ‌کارت شاد انجام می ‌شود، مسئولان بارها عنوان کردند که سیم ‌کارتی تحت عنوان شاد وجود ندارد و در مقابل والدین می ‌توانند از کدهای دستوری برای جا به ‌جایی بسته اینترنتی در سیم‌ کارت ‌های عادی استفاده کنند،‌ برای این که تنها بسته شاد برای کودک فعال باشد.
با ادامه‌ دار شدن شرایط و روند صعودی کرونا در کشور و تصمیم اتخاذ شده مبنی بر ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ‌ها و به منظور تداوم و پایداری یادگیری دانش‌آموزان و جلوگیری از ایجاد وقفه در آموزش آن‌ها، وزارت آموزش و پرورش کل کشور اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن شاد کرد و وزارت ارتباطات نیز اعلام کرد استفاده دانش‌آموزش و معلمان کشور از شبکه شاد رایگان خواهد بود.
وزیر ارتباطات پیش از این گفته بود: سیم ‌کارتی تحت عنوان سیم‌کارت شاد نداریم و مردم به تلفن‌ هایی که موضوعشان دعوت به فروش سیم ‌کارت است، پاسخ ندهند و آن را کلاهبرداری تلقی کنند. همراه اول و ایرانسل سیم‌ کارت ‌هایی تحت عنوان سیم ‌کارت کودک دارند که برای دریافت آن هزینه‌ مازادی نباید پرداخت کنند و می‌توانند به پورتال این اپراتورها یا دفاتر و مراکز آنها در سطح کشور مراجعه کنند.
جهرمی همچنین درباره ویژگی‌ های سیم‌ کارت کودک گفته بود: سیم‌کارت کودک یک لیست سفید دارد که همه سایت‌های اینترنتی برای آنها باز نیستند و فقط چیزی را که برای فرآیند آموزشی کودک مورد نیاز است را در اختیار او قرار می‌دهد. این سیم‌کارت‌ها از سال 1396 وجود داشته و این روز ها به دلیل افزایش استقبال، در حوزه زیرساخت با مشکلاتی مواجه شد که در حال برطرف شدن است. خانواده‌ هایی که دغدغه دارند می‌ توانند از این سیم‌ کارت‌ها استفاده کنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.