روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
بین الحرمین شیراز امسال رنگ کربلا می گیرد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191970
1399/07/05

بین الحرمین شیراز امسال رنگ کربلا می گیرد

«خبرجنوب»/ مراسم روز اربعین در شیراز با محوریت علم های موکب حضرت احمدبن موسی(ع) برگزار می شود.امام جمعه شیراز دراین باره گفت: هر سال در این ایام برای ارائه خدمت به زوار حضرت اباعبد ا... الحسین (ع) در کربلای معلی دور هم جمع می شدیم و برنامه ریزی می کردیم، متاسفانه امسال به سبب شیوع بیماری کرونا، امکان ارائه خدمت به زوار امام حسین (ع) طبق شیوه گذشته در کربلا وجود ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین لطف ا... دژکام، افزود: امسال باید به شکل دیگری انجام وظیفه کرد و ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به ساحت مقدس حضرت اباعبدا... الحسین (ع) عرض ارادت کرد.نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان کرد:
2 حرم مطهر از اولاد حضرت موسی بن جعفر(ع) در فاصله چند صد متری از یکدیگر قرار دارند که فضای کربلا و بین الحرمین امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) را تداعی می کند، این فضا از لحاظ آسیب‌های اجتماعی متاسفانه در وضعیت مناسبی نیست و حس و حال معنوی در این فضا وجود ندارد، از دیرباز این اعتقاد وجود داشته اگر پای سوگوار حسینی و مواکب حضرت اباعبد ا... (ع) به مکانی برسد باعث آبادی آنجا می‌گردد.وی عنوان کرد: امسال نیت کرده ایم برای آبادی بین الحرمین شیراز و رفع آسیب های اجتماعی از این مکان، عَلَم عزاداری امام حسین (ع) از این مکان عبور کند و البته کثرت جمعیت نیز زیاد نباشد تا فاصله گذاری اجتماعی به صورت کامل و در فضای باز رعایت گردد.تولیت موقت آستان مقدس شاهچراغ (ع) گفت:
ان شاء ا... موکب حضرت احمدبن موسی (ع) روز اربعین در بین الحرمین شیراز برپا شود با پرچم بلندی که از هر دو طرف دیده شود و بقیه مواکب پیرامون این موکب قرار خواهند گرفت. وی با اشاره به برگزاری آیین لاله گردانی خدام حرمین مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) و حضرت سیدعلاء الدین حسین (ع) در روز اربعین، اظهار کرد: این کار می تواند جلوه زیبایی از عشق و ارادت به ثارا... (ع) و در عین حال شِکوِه ‌ای از فراق حضرت اباعبد ا... الحسین (ع) در بین الحرمین سومین حرم اهل بیت (ع) باشد و امیدواریم این مراسم در ابعاد ملی و حتی بین المللی بازتاب گسترده داشته باشد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.