روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
به فریاد زمین برسیم؛فارس می لرزد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 191986
1399/07/05

به فریاد زمین برسیم؛فارس می لرزد

«خبرجنوب»/ در گذشته اتفاق هایی مانند زلزله را بلای طبیعی و حادثه ای
می دانستند که از کنترل انسان خارج است و به گونه ای بشر در وقوع آن هیچ دخالتی ندارد، اما حالا ثابت شده که دخالت بی رویه بشری در محیط زیست و به هم زدن ساختار طبیعت به وقوع این حادثه ها منجر می شود در برابر بلایی چون زلزله می توان با دوری از گسل ها و جلوگیری از ساخت و سازهای منجر به تحریک گسل ها و حتی خودداری از برداشت های بی رویه از سفره های زیر زمینی آبی میزان وقوع این حادثه را کنترل کرد یا کاهش داد. افزون براین مقاوم سازی ساختمان‌ها هم می تواند میزان خسارت انسانی و مالی ناشی از زلزله را به حداقل برساند.فارس در ماه های اخیر مدام لرزیده و ترس به جان مردم این دیار به ویژه در مناطق جنوبی استان افتاده است.در دور روز گذشته هم چند زمین لرزه در جنوب فارس رخ داد که
شدید ترینش بالای 4 ریشتر بود و مردم کنار تخته را وحشت زده کرد.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس زمین لرزه های منطقه «کنار تخته» عصر پنجشنبه به شدت ۴.۳ و ۲.۸ ریشتر رخ داد.رحیم آزادی یادآور شد که این زمین لرزه باعث ایجاد وحشت مردم در منطقه شد اما خوشبختانه هیچ‌گونه خسارتی به همراه نداشت.با این حال تیم‌های امدادی و عملیاتی در کمترین زمان ممکن در منطقه حاضر شدند تا چنانچه اگر مشکلی روی داد فعالیت خود را آغاز کنند.زمین لرزه کنار تخته در دو روز گذشته پس لرزه هایی هم داشته است.

بالاده کازرون و مصیری هم لرزیدند
شدت زمین لرزه در بالاده در کازرون ۲ و ۷ دهم ریشتر بود و ساعت ۴ و ۵۷ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.
مصیری هم با زمین لرزه‌هایی به بزرگی ۲ و ۷ دهم و ۲ و ۵ دهم ریشتر برخود لرزید.
این زمین لرزه ساعت ۴ و ۴۹ دقیقه دیروز و عمق ۱۰ کیلومتری زمین مصیری در شهرستان رستم را لرزاند.زمین لرزه‌ بعدی هم ساعت ۷ و ۲۱ دقیقه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داد.

دهرم و اَرَد هم لرزیدند
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳ ریشتر دهرم در شهرستان فراشبند را لرزاند. این زمین لرزه در ساعت ۷ و ۱۸ دقیقه پنجشنبه شب در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.اَرَد در شهرستان گراش هم پنجشنبه شب با زمین لرزه‌ای به بزرگی ۲ و ۷ دهم برخود لرزید.این زمین لرزه‌ به بزرگی ۲ و ۷ دهم ریشتر ساعت ۲۱ و ۱ دقیقه و در عمق ۵ کیلومتری زمین رخ داد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.