روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
اخاذی 10 هزار دلاری زن جوان از مرد پولدار :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192018
1399/07/05

اخاذی 10 هزار دلاری زن جوان از مرد پولدار

پشت پرده اخاذی 10 هزاردلاری از مدیرعامل شرکت، یکی از کارمندان او بود. این مرد دختردایی‌اش را اجیر کرد تا با ورود به خانه آقای مدیر از او فیلم سیاه تهیه کرده و سپس دست به اخاذی از وی بزنند.چند روز قبل مردی قدم در اداره پلیس گذاشت و گفت در دام دختری باج‌گیر گرفتار شده است. وی توضیح داد: من صاحب یک شرکت مهندسی و دکوراسیون هستم. چند روز قبل دختری به موبایلم زنگ زد و گفت در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت دارد. او خودش را آوا معرفی کرد و گفت قبل از کرونا به کشورهای مختلف مانند دبی و ترکیه سفر کرده و دوره‌های دکوراسیون و معماری دیده است. دختر جوان از من خواست او را در شرکت استخدام کنم. من هم بعد از چندین بار تماس تلفنی و اصرار او، قبول کردم و برای نخستین بار قرار ملاقات گذاشتیم تا نمونه کارهایش را به من نشان بدهد.شاکی ادامه داد: دختر جوان نمونه کارهایش را نشانم داد و می‌گفت در کشورهای مختلف کار طراحی و دکوراسیون انجام داده است. پس از چند جلسه قرار حضوری او را به شرکتم دعوت کردم و وی پیشنهاد کرد که برای انجام کار دیزاین و دکوراسیون به خانه‌ام بیاید. روزی که آوا را به خانه‌ام دعوت کردم همسرم و فرزندم نبودند. او در حال یادداشت کردن متراژ خانه بود و من برای خودم و او چای ریختم. اما بعد از خوردن چای دچار سرگیجه شدم و کمی بعد از حال رفتم. وقتی چشمانم را باز کردم متوجه شدم خانه‌ام بهم ریخته است و از آوا خبری نیست. کاملا گیج بودم تا اینکه ساعتی بعد به من زنگ زد و تهدید کرد که اگر پای پلیس را به ماجرا باز کنم آبرویم را می‌برد. او گفت زمانی که بیهوش بودم، از من فیلمی سیاه تهیه کرده و اگر 10 هزاردلار پرداخت نکنم فیلم را برای همسرم می‌فرستد. او فیلم را در واتساپ برایم فرستاد و من با دیدن آن تسلیم خواسته‌هایش شدم. 10 هزار دلار را جور کردم و برایش فرستادم. او قول داد فیلم را حذف می‌کند اما سر قولش نماند. دختر جوان چند روز بعد به من زنگ زد و این بار درخواست 20 هزاردلار کرد. وقتی دیدم اخاذی او تمامی ندارد تصمیم گرفتم از او شکایت کنم. ماجرا را برای همسرم تعریف کردم و پس از آن راهی اداره پلیس شدم.
با این شکایت، مأموران پلیس با اطلاعاتی که شاکی در اختیارشان قرار داده بود موفق شدند دختر جوان را بازداشت کنند. او اقرار کرد که با همدستی پسرعمه‌اش نقشه این اخاذی را کشیده است. وی توضیح داد: پسرعمه‌ام کارمند شاکی بود. می‌گفت از صبح تا غروب در شرکت کار می‌کند اما حقوق زیادی نمی‌گیرد. من و پسرعمه‌ام از کودکی عاشق هم بودیم و قرار ازدواج گذاشته بودیم. قرار بود پارسال به خواستگاری‌ام بیاید اما به دلیل بیکاری نتوانست تا اینکه در شرکت شاکی مشغول به کار شد. او می‌گفت صاحب شرکت وضع مالی خیلی خوبی دارد. گفت با اخاذی از او می‌توانیم پولدار شویم و ازدواج کنیم.
متهم ادامه داد: ابتدا نقشه‌مان این بود که من خودم را یک طراح جا بزنم و وارد خانه‌اش شوم و او را بیهوش کنم و بعد از خانه‌اش سرقت کنیم. روز حادثه وقتی وارد خانه شاکی شدم، در فرصتی مناسب داخل چایی او داروی خواب‌آور ریختم و وقتی بیهوش شد در را باز کردم و پسرعمه‌ام وارد شد. پس از آن شروع کردیم به جست وجو در خانه اما پول و طلا پیدا نکردیم. برای همین تصمیم به اخاذی گرفتیم. چون شاکی بیهوش بود، فیلم سیاه از او تهیه کردیم و ابتدا 10 هزار دلار اخاذی کردیم اما طمعمان باعث شد که به این کار ادامه دهیم، غافل از اینکه او ماجرا را به پلیس اطلاع می‌دهد. با اعترافات دختر جوان، همدست او هم دستگیر شد و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.