روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
نام من عشق است آیا می شناسیدم؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192090
1399/07/05

نام من عشق است آیا می شناسیدم؟

زینب دانشور/ «جلال عزیزم، قربانت گردم. رفتم و از سخت جانی های خود سخت شرمنده ام. بی تو یک دم زیستن شرط وفاداری نبود. وقتی از تو جدا شدم همان طور که پیش بینی
می کردم، مثل جفت مرغان مهاجر چنان اندوهی فرا گرفتم که از گریه نتوانستم خودداری کنم. در طیـاره با وجود متلک های این و آن که آمریکا رفتن گریه ندارد و غیره، باز تا مدتی، یعنی تا وقتی از مرز ایران دور شدیم، گریه می کردم و هر چه می کوشیدم خود را آرام بکنم نمی توانستم. اکنون که این کاغذ را می نویسم کمی آرام شده ام و رضا به داده داده ام. باری، خود کرده را تدبیر نیست. فقط جلال عزیز، اگر تو بودی، دیگر هیچ غصه ای نداشتم و باور کن که با وجود تمام این تشریفات انگار یک خاری در گلویم نشسته است. زن مهماندار که اشک های مرا دید پرسید از معشوقت جدا شده ای؟ بقیه را از رم برایت خواهم نوشت و اگر زنده ماندیم و به لندن رسیدیم کاغذ را از لندن برایت پست خواهم کرد. اکنون الوداع».
متن فوق بخشی از یادداشت های عاشقانه سیمین دانشور بانوی نویسنده و مترجم به شوهرش جلال آل احمد است. این یادداشت ها که به صورت کتابی چند جلدی درآمده همانند نوشته های عاشقانه فروغ، شاعر معاصر بسیار خواندنی است و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت. گویا نوشته هایی که واژگانش از عمق جان بر می آیند لاجرم بر دل می نشیند و همین است که روان شناسان تاکید دارند در طول رابطه های عاشقانه، نوشتن از احساسات را فراموش نکنید چرا که معجزه می کند.
26 سپتامبر را برخی روز نوشته های عاشقانه می دانند روزی که اهمیت دل نوشته در تاثیر بر روابط را بازگو می کند.
بارها و بارها شنیده ایم که نوشتن از درونیات و احساسات به رسیدن به آرامش کمک می کند حتی تاکید شده در عصبانیت، کاغذی را خط خطی کنید تا از هیجانات منفی خلاص شوید حال اگر این نکته را در روابط عاشقانه دخیل کنیم چه بسا تاثیری بی نظیر خواهد داشت.
دهه های پیش که خبری از تکنولوژی های ارتباطی چون تلفن و اینترنت و شبکه های اجتماعی نبود، قلم نقش زیادی در انتقال احساسات داشت. گیرایی نوشته ها چنان بود که گاه از جمع آوری آن ها کتابی تالیف می شد و در رسته تالیفات ادبی و هنری قرار می گرفت. روش های بیان و انتقال عواطف بسیار است از گفت و گو تا رفتار اما نوشتن کمک می کند تا احساس خوب و بد را شناسایی کنید و بعد از اینکه توانستید عواطف مختلف خود را تشخیص دهید و به آرامش رسیدید، سعی کنید، راه حل های مناسب برای مسئله خود را پیدا کنید.
یک روان شناس در گفت و گو با خبرنگار «خبر جنوب» در این خصوص بیان کرد: ابزار قلم در تخلیه هیجانات و کاهش افسردگی نقشی بی بدیل ایفا می کند.
سمانه استوار با بیان این که نوشته های عاشقانه در روابط به دلایل علمی می تواند به ذهن آرامش ببخشد گفت: از این ها گذشته با مرور نوشته، فرد می تواند به یک خودشناسی رسیده و احساس خود را زیر ذره بین ببرد.
وی افزود: گاه عدم اعتماد به نفس در فرد موجب می شود دست از نوشتن بکشد اما اگر خود را باور داشته باشید و با اراده و مصمم پیش بروید با روی کاغذ آوردن عواطف می توانید زودتر از آن چه که باید به اهداف خود دست پیدا کنید.این روان شناس نوشتن در طول رابطه عاطفی را در پایداری رابطه موثر موثر عنوان کرد و ادامه داد: اگر آن چه در طول رابطه شما را خوشحال یا ناراحت می کند را در قالب نوشته به مخاطب خود منتقل کنید از آن جا که خواندن به دلایل علمی اثری متفاوت بر روان فرد می گذارد می تواند در انتقال درونیات و حل مشکل کمک کننده باشد.
استوار نوشته های محبت آمیز را کلید حل تنش های عاطفی خواند و گفت: گاهی برای زخم یک رابطه با مرهم نوشتار می توانید معجزه کنید بنابراین با روی کاغذ آوردن آن چه رابطه را دچار چالش می کند می توانید جلو یک تجربه ناخوشایند را بگیرید.وی یکی از دلایل موثر بودن این روش را تمرکز در بیان آن چه منظور فرد است عنوان کرد و ادامه داد: نوشتن تنها راهی است که به وسیله آن بدون این که رشته کلام از دستتان خارج و چیزی مانع ادامه سخنان تان شود می تواند مطلب و منظور را منتقل کند.این روان شناس بالینی گفت: گاهی در تماس های رودررو تاثیر لحن و چهره فرد مقابل موجب می شود که سخنگو در انتقال پیام دچار مشکل شود اما نوشتن از این مانع عبور خواهد کرد.
استوار امنیت و دور بودن از ترس قضاوت احساسات را در این شیوه ابراز عواطف بیش تر از گفت و گوی رودر رو عنوان کرد و ادامه داد: البته باید تاکید کرد منظور از این نوشته ها، نوشته های برخط و آنلاین نیست چرا که در آن صورت نیز بدون تامل و تعمق سخنان به نوشتار درمی آید و آن چنان فرقی با گفتار ندارد.
می توانید نوشته های عاشقانه را حتی یک طرفه امتحان کنید و به معجزه آن در پررنگ شدن رابطه دست یابید. شک نکنید با آرامشی که پس از آن در خود و همسرتان احساس می کنید این روش را ادامه خواهید داد./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.