روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تحصیل کرده‌ها طعمه جدید کلاهبرداران تلفنی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192225
1399/07/06

تحصیل کرده‌ها طعمه جدید کلاهبرداران تلفنی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره شگرد جدید سودجویان برای کلاهبرداری از شهروندان توضیحاتی داد.
سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: کلاهبرداران درصدد هستند که با راحت ‌ترین راه اقدام به کلاهبرداری کنند، این کلاهبرداران از گذشته با شگرد برنده شدن جایزه، شهروندان را ترغیب می ‌کردند تا به دستگاه‌ های خودپرداز مراجعه کنند.وی افزود: با گسترده شدن خدمات الکترونیک بانک‌ ها، شگرد متهمان تغییر کرد و سعی بر دستیابی به رمز‌های پویا و دسترسی به نرم افزار‌ها دارند. در وهله‌ اول این‌ کلاهبرداران با افراد تماس می ‌گیرند و با ادبیات واحد و تعریف شده‌ ای که جلب اعتماد کند، آن ‌ها را فریب می‌ دهند و وقتی اعتماد فرد را جلب کردند اطلاعات بانکی آن ‌ها را می‌ خواهند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: ترفند افراد سودجو به این گونه است که با دریافت اطلاعات و رمز یک بار مصرف کارت اعتباری قربانیان خود، حساب بانکی آن‌ ها را خالی می‌ کنند.
معظمی گودرزی با بیان این که افراد کلاهبردار شماره تلفن‌ ها را به صورت تصادفی انتخاب کرده و خود را به عنوان سازمان رسمی معرفی
می ‌کنند، گفت: مردم این را باید بدانند که هیچ ارگان رسمی با شما تماس نخواهد گرفت بلکه این شیوه کلاهبرداران است.
وی با بیان این که ممکن است تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز از حساب بانکی فرد مال باخته برداشت شود، گفت: بسیاری از افرادی که از آن‌ ها کلاهبرداری شده تحصیل کرده هستند و حتی برخی از آن ‌ها حسابدار بودند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: باند اخیری که دستگیر شدند، سابقه دار هستند که با عناوین مختلف دست به این اقدامات زده‌ اند.
وی با بیان این که ما بارها هشدار‌های لازم را به ارگان ‌های مختلف داده‌ ایم، افزود: کلاهبرداران در سایت ‌های مختلف اقدام به کاریابی می‌ کنند که این کار صرفا برای دریافت کارت بانکی شهروندان است که از طریق آن پول‌ ها را برداشت و خرج می ‌کنند.گودرزی تصریح کرد: هر آگهی در فضای مجازی که دارای شاکی باشد، ما مطابق قانون اقدامات خود را انجام می ‌دهیم.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.