روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شرایط و تسهیلات برای نوسازی اتوبوس و سواری های بین شهری در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 192458
1399/07/09

شرایط و تسهیلات برای نوسازی اتوبوس و سواری های بین شهری در فارس

«خبرجنوب»/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با بیان اینکه هم اکنون بحث نوسازی سواری کرایه بین شهری مدنظر است گفت: این اهتمام در مورد ناوگان اتوبوس‌های مسافربری در فارس هم وجود دارد، کما این که یکی از شرکت ها در بهمن ماه گذشته و قبل از کرونا چهار اتوبوس صفر کیلومتر به ناوگان افزود، اما متاسفانه شروع بیماری کووید ۱۹ وافزایش قیمت سرسام‌آور اتوبوس های نو و وسایل یدکی این امرراتا حدودی متوقف کرده است.
علیرضا سیاهپور که در گفت و گو با خبرنگار ما به پرسش های وی پاسخ می داد، افزود :در بخش نوسازی ناوگان سواری بین شهری با پیگیری هایی که توسط اتحادیه شرکت های تعاونی سواری کرایه بین شهری با سازمان راهداری انجام شده الان قیمت روز سواری ها یکصد و نود میلیون تومان است که با قیمت ۹۱ میلیون تومان برای یک واحد وسیله نقلیه به ازای جایگزین کردن یک سواری از رده خارج شده، به عنوان نوسازی ناوگان یاد شده، تحویل می‌شود.
وی با اشاره به این که در ۶ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان جابه جایی مسافر در استان کاهش داشته است، اظهار داشت: به همین خاطر قرار است به ازای هر راننده شرکت های مسافربری و برای جبران رکود کاری به هر شرکت به ازای هر نفر ١۵ میلیون تومان تسهیلات اعطا شود و به هرکدام از رانندگان ۶ میلیون تومان وام پرداخت می شود. سیاهپور در مورد توزیع لاستیک بین رانندگان نیز گفت: هم اکنون از طریق دو سامانه لاستیک در اختیار رانندگان ناوگان حمل و نقل بار و مسافر قرار می‌گیرد. سامانه اول مربوط به راهداری است که لاستیک‌هایی با ارز دولتی توزیع می‌کند و یکی سامانه کالاها با ارز نیمایی است و پیش‌بینی شده حدود ۵۰۰ هزار حلقه لاستیک در سطح کشور با ارز4هزارو2٠٠ تومان توزیع کند که سهم استان ۸ درصد است و قول داده شده است این درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به افزایش حمل و نقل بار استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود: رانندگان خدوم این حوزه هم مثل سایر افراد با مشکلات ناشی از گرانی وسایل یدکی و نگهداری خودرو سنگین خود ودیگرمشکلات روبرو هستند که می‌طلبد متولیان نسبت به این امور توجه ویژه نشان داده‌ و نسبت به نگرانی های این قشر از جامعه که به دفعات برای جابجایی کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه از خود ایثار و گذشت نشان داده‌اند، توجه بیشتری مبذول دارند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.