روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خواب سقوط 10هزار تومانی تعبیر می شود؟ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194196
1399/07/29

خواب سقوط 10هزار تومانی تعبیر می شود؟

حمید حسینی دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق، مهدی سوری کارشناس بازارهای مالی و بهزاد صمدی تحلیلگر بازار سهام از جمله کسانی هستند که کاهش تا ۱۰ هزار تومانی قیمت دلار را محتمل می‌ دانند اما چه عاملی ممکن است این پیش‌ بینی را محقق کند؟
قیمت دلار در بازار آزاد یکشنبه 27 مهر ماه با ۱۵۱ تومان افزایش به قیمت 31855 تومان‌ معامله شد اما در صرافی ملی چهار نرخ اعلام شد که آخرین مرتبه با کاهش ۵۰ تومانی به رقم 31850 تومان رسید.
در همین حال تداوم تزریق ارز، کاهش نرخ دلار نیمایی، کاهش شدید قیمت سکه، انتشار اخباری درباره برگشت برخی پول ‌های بلوکه شده ایران و نزولی شدن آخرین قیمت صرافی ملی پنج نشانه مهم برای آینده دلار است که شاید حاکی از ارزانی احتمالی آن باشد.در این مورد سه کارشناس پیش‌بینی مشترکی داشته‌اند.
حمید حسینی دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده ۲۰ هزار تومان وجود دارد.
به گفته وی، بازار ارز دیگر امکان بازگشت به قیمت ماه‌های قبل یعنی محدوده کمتر از ۲۰ هزار تومان را ندارد و در نتیجه اتفاقات مثبت می‌تواند ریزش قیمت‌ها در این محدوده را رقم بزند.مهدی سوری کارشناس بازارهای مالی نیز در گفت و گویی خطاب به کسانی که قصد سرمایه ‌گذاری در بازار ارز را دارند توصیه می ‌کند که ریسک دلار 20 هزار تومانی را بپذیرند.علاوه بر این دو، بهزاد صمدی تحلیلگر بازار سرمایه نیز گفته است: به نظر من اگر ترامپ برنده شود، هرچند دلار در این محدوده باقی خواهد ماند اما شرایط سیاسی سخت ‌تر می‌ شود و باید دید گزینه ایران برای انتخابات سال آینده خودش چیست ولی چنانچه بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری شود، دلار واکنش هیجانی خواهد داشت و ممکن است تا ۱۰ هزار تومان ریزش داشته باشد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.