روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
مرد آزاری با برق سکه :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194290
1399/07/30

مرد آزاری با برق سکه

نزدیک به ۳۰ نفر از مردان معترض به قانون مهریه در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
این معترضان نسبت به قانون حبس برای افرادی که استطاعت مالی پرداخت مهریه را ندارند، اعتراض داشتند و پلاکاردهایی با همین مضمون نیز در دست گرفته بودند. در میان آنان کودک ۹ ساله ‌ای نیز به چشم می‌ خورد که پلاکاردی با مضمون «مادرم مرا به مهریه فروخت» و «من هم قربانی مهریه ‌ام» در دست داشت. برخی از مردان حاضر در این تجمع می ‌گفتند که بیش از ۱۰ سال از پرداخت مهریه آنان سپری می‌ شود و اکنون با افزایش نرخ سکه طلا، توان پرداخت آن را ندارند. یکی از همین معترضان اعلام کرد: هم ‌اکنون تمام اموال و دارایی‌ هایم از ارث پدری گرفته تا مدارک دانشگاهی ام بلوکه شده و در عمل هیچ اموالی هم برایم باقی نمانده در حالی که ۱۳ سال است که دخترم را ندیده‌ ام و خبری از وی ندارم.
خانم حاضر در جمع این معترضان نیز علت حضورش در این جمع را اعتراض به قانون مهریه خواند و گفت: بنا نیست مهریه ابزاری برای سودجویی تعدادی از زنان از وضعیت اقتصادی و تحت فشار قراردادن مردان باشد، از سوی دیگر قانون نباید مردی را به علت نداشتن استطاعت مالی زندانی کند.
سید علی آقازاده، نماینده مشکین شهر و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز در جمع این تجمع‌ کنندگان حاضر شد و پس از شنیدن صحبت‌ های آنان، اظهار داشت: مشکلات و مسائل خود را به صورت مکتوب برای مطرح کردن در طرح اصلاح قانون مهریه ارسال کنید.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.