روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
رقابت دو هنرمند استان فارس در جشنواره ملی عکس و فیلم امید :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194452
1399/08/02

رقابت دو هنرمند استان فارس در جشنواره ملی عکس و فیلم امید

غیاث ملک حسینی –خبرنگار «خبرجنوب»/ دو فیلم کوتاه «عروسک ها بر آب می میرند» در بخش مستند و «گوسفندان ما را خواهند بلعید» در بخش داستانی نهمین جشنواره دانشجویی عکس و فیلم اُمید رقابت می کنند. براساس این گزارش مستند «عروسک ها بر آب می میرند» به کارگردانی فائزه کریمی از فارغ التحصیلان انجمن سینمای جوانان دفتر شیراز به موضوع سیلِ فروردین ماه سال ۹۸ این شهر می پردازد. این فیلمساز شیرازی که پیش از این سابقه ساخت فیلم های کوتاه «نگاتیو-پازتیو»، «جنس دوم» و «شبی که جا ماند» را در کارنامه دارد، در این مستند، زیبایی در بسترِ فاجعه را با نگاهی شاعرانه از زبان «لعیا نریمانی» کوچک ترین قربانی این حادثه روایت می کند.
علاوه براین فیلم کوتاه «گوسفندان ما را خواهند بلعید» به کارگردانی مشترک مصطفی رستم پور و عاطفه رضاییان نیز در این جشنواره حضور دارد. نویسنده فیلمنامه این فیلم کوتاه مجتبی رستم پور است و در آن بازیگرانی مانند طاهره شریفی، محمد شکوری، رضاعلیجانی، احسان اطمینان، هانیه فرزین و علی حسن فرزین به ایفای نقش می پردازند. این فیلم کوتاه داستانی روایتگر ماجرای زندگى دخترى به نام طاهره است كه قربانى ازدواج زودهنگام و در سن پايين شده است. طاهره مى خواهد تلاش كند تا از تكرار تجربه هاى تلخ خود براى خواهر کوچک‌ترش خاطره جلوگيرى كند.
فیلم کوتاه داستانی «گوسفندان ما را خواهند بلعید» در دو بخش ویژه و داستانی نهمین جشنواره ملی دانشجویان امید حضور دارد. گفتنی است نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور (اُمید) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه
خلیج فارس از پنجم تا هشتم آبان ماه جاری در بوشهر برگزار می شود.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.