روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
حرمت لگد مال :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194529
1399/08/03

حرمت لگد مال

باتوم و کفش خود را بر قفسه سینه زن زخمی می ایستد و لحظاتی بعد به همین رفتار شنیع و غیر انسانی خود هم رضایت نمی دهد و خم می شود تا با لمس فیزیکی زن خون آلود که زنان دیگر او را محاصره کرده و نقش بر زمین شده است ، ناجوانمردی بیشتری را از خود به نمایش بگذارد. زن توان هیچ دفاعی از خود ندارد و صورتش غرق خون است و مردی که به او دست درازی می کند، مامور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان است که پس از انتشار و بازتاب گسترده فیلمش در فضای مجازی، بازداشت و از کار اخراج شد .
اگر چه در همان ساعات ابتدایی انتشار فیلم برخی رسانه ها تلاش داشتند قضیه ورود دختر جوان به یک خانه را با انگیزه سرقت جلوه دهند اما دادستان عمومی و انقلاب آبادان اعلام کرد که سرقتی در کار نبوده و اختلافات شخصی موجب این درگیری شده است.
اما در بحبوجه درگیرشدن افکار عمومی با این فیلم تکان دهنده، داریوش معمار شاعر و روزنامه ‌نگار با انتشار ویدئویی در حساب شخصی توییترش مدعی شده است: «به این دختر توسط یک مدیر در آبادان تجاوز شده و... وقتی رفته منزل آن شخص و اعتراض کرده و صدایش را بلند کرده خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دخترآورده ‌اند». همچنین کاربران بسیاری در فضای مجازی نسبت به رفتار ناشایست یکی از نگهبانان پالایشگاه واکنش نشان داده‌اند.

بازداشت مامور حراست
سروان امیرسام کمایی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از انتشار فیلمی مبنی بر دستگیری یک خانم از سوی اهالی یک خانه در منطقه بریم و به کمک ماموران حراست فیزیکی، تحقیقات پلیس آغاز شد. در تحقیقات میدانی مشخص شد که زن جوان با صاحب خانه اختلاف قدیمی و شخصی داشته و برای تسویه حساب وارد خانه شده که توسط اهالی داخل خانه و ماموران حراست منطقه دستگیر و تحویل ماموران کلانتری داده شده است.معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان افزود: در این زمینه شایعاتی مطرح شده که زن جوان با در دست داشتن اسید و شوکر به خانه‌ ای در منطقه بریم حمله کرده که پس از حضور در خانه، چند زن جوان او را به شدت کتک می ‌زنند و او را روی زمین خوابانده و نیروی حراستی منطقه با حضور در محل اقدام به دستگیری او می ‌کنند. تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه برای مشخص شدن واقعیت این اتفاق ادامه دارد.
لازم به ذکر است که مامور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان که در صحنه دستگیری بدن زن جوان را لمس کرده و مرتکب رفتاری غیر اخلاقی شده بود، با دستور مقام قضایی دستگیر شد.

روایت رئیس کل دادگستری خوزستان از ماجرا
رئیس کل دادگستری خوزستان هم گفت: اقدامات قضائی و قانونی برای ضاربان این دختر صورت گرفته است و مامور نگهبانی هم با صدور قرار قانونی بازداشت شده است.حجت الاسلام والمسلمین مرادی اظهار داشت: یک خانمی به خاطر اختلاف قدیمی و همچنین تسویه مالی با یکی از پرسنل شرکت نفت به منزل ایشان می ‌رود. این خانم که همراه خود مواد آتش ‌زا و مقداری اسید نیز داشته است در ابتدای درگیری با اهالی خانه از تیزبر به عنوان تهدید استفاده کرده است.
وی با بیان این که برادر این خانم نیز توسط این فرد توصیه به اشتغال داشته است و به تازگی اخراج شده است و این موضوع نیز از موضوعات درگیری بوده، افزود: در این درگیری خانم صاحب خانه نیز متقابلاً این خانم را مجروح کرده است که اقدامات قضائی در مورد طرفین صورت گرفته است.رئیس کل دادگستری خوزستان بیان داشت: طبق اظهارات این خانم موارد دیگری نیز مطرح می باشد که در این خصوص تحقیقات در حال انجام است. مامور نگهبانی که اقدام به کار بسیار ناشایستی کرده است بازداشت و روانه زندان شده است. این پرونده به صورت ویژه در حال رسیدگی است.

سرقتی در کار نبوده
دادستان عمومی و انقلاب آبادان نیز در تشریح این اتفاق اظهار کرد: این خانم با به همراه داشتن سلاح سرد (شی‌ء برنده‌ ای)، پس از وارد شدن به منزل با پسری کوچک مواجه می‌ شود که ضمن درگیری با آن، وی را مجروح می‌ کند. اهالی منزل بلافاصله از داخل خانه خارج می‌ شوند و از هجوم این خانم جلوگیری می‌ کنند.حمید مرانی پور گفت: اهالی منزل با این خانم درگیر می‌ شوند و وی را از ناحیه صورت مورد ضرب شتم قرار می ‌دهند و بعد از آن، درگیری به خارج از خانه کشیده می‌شود و مأمور حراست محله با دیدن این اتفاق، به مرجع ذی‌ صلاح گزارش می ‌دهد و هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی شهرستان صورت می‌گیرد.وی افزود: پس از انتشار این خبر، بلافاصله موضوع را به طور مستقیم به رئیس‌ کل دادگستری استان خوزستان، اعلام کردیم و دستورهای لازم از سوی وی به منظور بررسی و پیگیری صادر شد.این مقام قضائی با اشاره به علت این درگیری عنوان کرد: پس از تحقیق و بررسی‌ ها مشخص می ‌شود که این خانم به علت اختلافات شخصی و خانوادگی با صاحب منزل، دست به این اقدام زده است.

دستور دادستان کل کشور
دادستان کل کشور نیز پس از مشاهده فیلم منتشر شده در فضای مجازی از ضرب و شتم یک زن جوان در آبادان، دستور پیگیری فوری را صادر کرد.حجت‌ الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در تماس تلفنی با ‌دادستان مرکز استان خوزستان‌، دستور پیگیری‌ فوری ‌ضرب ‌و شتم زن جوان در ‌شهر آبادان را صادر کرد.
وی پس از مشاهده فیلم منتشر شده در فضای مجازی از ضرب و شتم یک زن جوان در آبادان، در تماسی تلفنی ‌با ‌دادستان مرکز استان خوزستان‌، دستور پیگیری‌ فوری ‌‌را صادر کرد و گفت: نتیجه سریعا جهت پیگیری بعد به دادستانی اعلام شود.دادستان کل کشور همچنین ‌دستورات لازم مبنی بر رسیدگی توام با سرعت و قاطعیت لازم و در چارچوب قانون در پیگیری این پرونده را صادر کرد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.