روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194633
1399/08/05

در چهار گوشه ایران

دستور مهم رهبر معظم انقلاب به سازمان تأمین اجتماعی
پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب پست اینستاگرامی برگرفته از سخنان ایشان خطاب به سازمان تأمین اجتماعی را منتشر کرد.
در این پست اینستاگرامی به نقل از رهبر معظم انقلاب آمده است: افرادی در قضیه کرونا بیکار می شوند که بعضی از این ها بیمه بیکاری هم ندارند. اینجا تأمین اجتماعی وظیفه دارد که در این زمینه وارد بشود البته این هم از آنجاهایی است که خیرین می توانند کمک کنند و این از افضل قربات و افضل نفقات است.

برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران
عضو هیأت‌ رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از برنامه جدید مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران و حمایت از این قشر خبر داد.حسین حاتمی تصریح کرد: به تازگی در نامه ‌ای به سازمان برنامه و بودجه، از کارشناسان این سازمان خواسته‌ایم جلسه ویژه‌ای برای دستمزد کارگران در سال 1400 داشته باشیم، بالاخره شرایط فعلی سیاست‌های حمایتی باید تغییر کند.وی اظهار کرد: قرار است در جلسه‌ ویژه‌ ای که با کارشناسان سازمان بودجه و مرکز پژوهش‌ های مجلس درباره سیاست ‌گذاری‌ ها در حوزه حمایت از کارگران در بودجه سال آینده خواهیم داشت، راهکارهایی برای حمایت‌های غیر نقدی از کارگران را مورد بررسی قرار دهیم و قصد داریم در برنامه ‌ای بلند مدت و با ارائه راهکارهایی، نحوه حمایت‌ های معیشتی و نحوه پرداخت حقوق کارگران در راستای حمایت همه‌ جانبه از این قشر، در قوانین بودجه سنواتی تغییر کند.

محکومیت یک قاچاقچی ارز به 8 میلیارد و 700 میلیون تومان جریمه
قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان استان مرکزی گفت: یک متهم پرونده قاچاق ارز به پرداخت ۸۷ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.سجاد سعیدی تصریح کرد: ۳۵۰ هزار دلار آمریکا و یک میلیون دینار عراق ارز قاچاق در اواسط شهریور ماه سال جاری از فردی به همراه خانواده اش در حال جابه‌ جایی به دست آمد که عوامل انتظامی ایست و بازرسی دلیجان موفق با کشف این قاچاق متهمان را دستگیر کردند.
وی عنوان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز با توجه به ارزهای ورودی قاچاق به ارزش ۸۷ میلیارد ریال توسط متهم از مرزهای غربی کشور با اعلام ارزش آن از سوی بانک ملی دلیجان به نمایندگی از بانک مرکزی حکم به ضبط تمام ارزهای قاچاق مکشوفه و وسیله نقلیه مخصوص حمل آن (سواری شاسی) به نفع دولت صادر کرد.
قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان گفت: ارزهای کشف شده به خزانه بانک مرکزی منتقل شد.سعیدی یادآور شد: هر نوع خرید و فروش ارز غیر از صرافی‌ها و مراکز مجاز ممنوع است و نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو طبق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی ممنوع اعلام شده است.

کاهش ۲۶درصدی پرواز‌های فرودگاه مهرآباد
روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد اعلام کرد: در شش ماه اول سال ۹۹، در این فرودگاه با بیش از ۴۵ هزار و ۸۰۰ پرواز، ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار مسافر جابه جا شده اند.بر اساس اعلام این فرودگاه، با توجه به شرایط ناشی از انتشار ویروس کرونا در شش ماه اول سال، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۶ درصد کاهش در نشست و برخاست و ۲۸ درصد کاهش در جابه جایی مسافر داشته ایم.

نوجوان کم توان ذهنی از رویای پلیس شدن به فرماندهی پلیس تهران رسید
پویش «نذر آرزوها» به تازگی فعالیت انسان دوستانه خود را آغاز کرده است و درصدد است تفاوت‌های کودکان بیمار را با دیگران از میان بردارد.
پویش نذر آرزوها در گام نخست به آرزوی نوجوان کم توان ذهنی به نام علی پرداخته است.
علی که آرزوی رئیس پلیس شدن داشت توسط مددکاران پویش شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی به آرزوی خود رسید، با استقبال سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران از علی، او به آرزوی پلیس شدنش رسید و به صورت افتخاری به جای فرمانده رئیس پلیس تهران نشست.
پویش نذر آرزوها قسمت نخست مجموعه خود را در قالب مستندی کوتاه به نام رئیس پلیس به تهیه کنندگی علی مهرآور و کارگردانی محسن عبدی تولید کرده است و در حال تهیه قسمت‌های بعدی مجموعه نذر آرزو هاست.
پویش نذر آرزوها با قصه‌ های متفاوت در آینده نزدیک به دنبال برداشتن تفاوت هاست.

بازداشت مامور متخلف در ماجرای مرگ جوان مشهدی
در پی ماجرای مرگ یک جوان مشهدی در جریان دستگیری، مأمور متخلف با قرار بازپرس دادسرای نظامی بازداشت شد.
بنابراین گزارش، از دو مأمور دیگر کلانتری هم که مقتول را به کلانتری منتقل کرده‌اند تحقیق شده است و از شهود و مطلعان نیز تحقیقات در حال انجام است.بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درخصوص جزئیات مرگ مهرداد سپهری که در جریان بازداشت توسط پلیس در شهرک حجت مشهد فوت کرد، گفت: تحقیقات ما در خصوص مرگ مهرداد سپهری هنوز تکمیل نشده است. افراد محل مدعی بودند که این فرد با خانواده همسر خود درگیر شده است.قاضی علی‌اکبر احمدی ‌نژاد افزود: در روز حادثه، بین مردم محل، خانواده او و مهرداد سپهری درگیری و زد و خورد شده است. بعد از تماس خانواده او با پلیس، پلیس به آن ‌جا می ‌آید. گفته می ‌شود که پلیس بعد از مهارکردن مهرداد سپهری، به او اسپری فلفل و شوکر زده است.وی با تاکید بر اینکه پزشکی قانونی باید علت مرگ را تعیین کند گفت: روی جسد این فرد و روی گردن او آثار ضرب و جرح وجود داشت که نشان از کتک ‌کاری است.

نوجوان تبلیغ کننده مومو بازداشت شد
فرمانده انتظامی جیرفت از شناسایی و دستگیری نوجوانی که با انگیزه سرگرمی و ایجاد وحشت در همسالان خود بازی مومو را ترویج می ‌داد، خبر داد.
سرهنگ رضا محمدی بیان کرد: به تازگی شاهد چالش جدیدی هستیم که افراد بی اطلاع از اثرات مخرب آن، پیام‌ها و تصاویر موسوم به مومو را از پیام رسان واتس اپ دریافت و اقدام به انتشار آن می‌کنند.
بدین منظور کارشناسان پلیس فتای شهرستان جیرفت با رصد فضای مجازی متوجه شدند، یک نفر اقدام به فرستادن لینک تماس و تقاضای ارتباط با کاربران، تحت عنوان بازی مومو می‌کند که با توجه به ترویج خشونت و آشفتگی ذهنی در جوانان و نوجوانان، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات پلیسی این فرد را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر کردند.
مومو یک اکانت واتس اپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی آن دریافت و پس از شروع به گفت و گو از سوی حساب کاربری مومو، فرد به رفتار‌های خطرناک دعوت می‌شود که بهتر است کاربران بدون باز کردن پیام، سریع آن را حذف کنند.

اگر درباره مومو احساس خطر کردید با این شماره تماس بگیرید
سرپرست دفتر امور آسیب ‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیامدهای اجتماعی چالش مومو در فضای مجازی گفت: این چالش می‌تواند سلامت روان یا حتی زندگی کودکان را با خطر مواجه کند و والدین می‌توانند درصورت احساس خطر و احتمال وقوع بحران قریب‌الوقوع برای کودکان خود برای دریافت مشاوره با شماره تلفن ۱۴۸۰ و در صورت مشاهده اقدامات عملی و خطر برای کودکان با شماره تلفن ۱۲۳ تماس بگیرند.
محمود علی‌گو با یادآوری این که خط اورژانس ۱۲۳ برای رسیدگی به مواردی مانند کودک‌ آزاری، خودکشی و همسرآزاری درنظر گرفته شده، افزود:‌ اعتماد بیش از حد به محتواهای منتشر شده در فضای مجازی، عدم آگاهی کامل از قابلیت‌ های فضای مجازی و استفاده ناصحیح از فضای مجازی از آسیب ‌های فضای مجازی است که باید نسبت به آن توجه داشت.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.