روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ناشاد از شاد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194672
1399/08/05

ناشاد از شاد

بیش از یک ماه و نیم از شروع مدارس در فارس می‌گذرد؛ شروعی که برای برخی از مناطق کامل مجازی بود و برخی از نقاط نیز به صورت نیمه حضوری؛ اما حالا با گذشت این مدت و اوج‌گیری شیوع کرونا همه آموزش‌ها مجازی شده است.
هر چند آموزش و پرورش اعلام می‌کند که دانش‌آموزان و معلمان باید از سامانه شاد استفاده کنند و از آن بهره بگیرند اما هنوز این پلتفرم اینترنتی مشکلات عدیده‌ای دارد.
تا به امروز واتس‌آپ به دلیل روان بودن، امکانات بیشتر و کاربر پسند بودن با اختلاف در صدر اپلیکیشن‌های آموزشی قرار دارد.
چندی پیش رئیس اداره فناوری و اطلاعات آموزش و پرورش فارس اعلام نمود حدود ۴۰ درصد دانش‌آموزان استان فارس در شبکه شاد مشغول به تحصیل هستند و نبودن زیرساخت‌ها، پهنای باند کافی و مشکلات نرم‌افزاری از جمله کندی سرعت بارگذاری و تبادل اطلاعات در این سامانه را بخشی از مشکلات شاد خواند.
مسائلی که باید هر چه سریعتر رفع شود.
به این مسئله دو نکته اساسی هم باید اضافه نمود یکی گوشی‌های هوشمند و دیگری اینترنت با سرعت مناسب.
بارها از زبان مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف استان اعلام شده است که خانواده‌هایی هستند که یا گوشی هوشمند نداشته و یا با داشتن یک گوشی هوشمند متعلق به پدر و یا مادر برای چند دانش‌آموز کافی نیست و آموزش آنان با مشکل روبرو است.
در این باره وعده‌های مختلفی از سوی آموزش و پرورش و انجمن خیرین آموزشی برای تأمین تبلت برای دانش‌آموزان داده شده است اما بالا و پایین شدن دلار سبب گردیده که تهیه این تبلت‌ها که غالباً مارک‌های خارجی را بر روی خود در حمل می‌کنند با مشکل روبرو شود.
به نظر می رسد آموزش و پرورش در نقاطی که نمی‌تواند شرایط آموزش مجازی را مهیا کند باید با تهیه پکیج‌های آموزشی به دانش‌آموزان آنجا خدمات ارائه دهد.
از سوی وزارت ارتباطات نیز باید تمام هم و غم خود را برای پوشش اینترنتی در روزهای کرونایی به کار گیرد.
وقتی خبرنگار روزنامه ایران با انتشار عکسی اعلام نمود که دانش‌آموزان یک روستا برای آموزش مجازی و بهره‌گیری از اینترنت به کنار جاده می‌آیند تا از آنتن دهی مطلوب برخوردار شوند، این یعنی اولین اصل آموزش مجازی با مشکل روبرو است!
و درست است که وزیر جوان فارسی دستور داد تا مدیر کل آن استان هر چه سریعتر مشکل را برطرف نماید اما این داستان یک روستا و 2 روستا نیست بلکه روستاهای بسیاری هستند که به دنبال آموزش‌های مجازی از اینترنت محرومند که باید برای آنان راه چاره یافت.
محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جلالی / «خبرجنوب»

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.