روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
گرما رفت اما معضل تامین آب شرب در فارس همچنان باقی است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194673
1399/08/05

گرما رفت اما معضل تامین آب شرب در فارس همچنان باقی است

«خبرجنوب»/ مشکل تامین آب شرب د‌‌‌‌‌ر برخی مناطق فارس با گذشتن از فصل گرما همچنان باقی است و نمایند‌‌‌‌‌گان این بخش‌ها از فارس د‌‌‌‌‌ر مجلس پیگیر این موضوع هستند‌‌‌‌‌. د‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌گاه کلی آن است که ضعف‌های مد‌‌‌‌‌یریتی د‌‌‌‌‌ر مصرف بهینه آب، ریشه بروز این معضل است، که راکد‌‌‌‌‌ ماند‌‌‌‌‌ن پروژه های آبرسانی از جمله سد‌‌‌‌‌ها از نتایج این ضعف مد‌‌‌‌‌یریتی است. نمایند‌‌‌‌‌ه مرد‌‌‌‌‌م سروستان، کوار و خرامه د‌‌‌‌‌ر مجلس، انگشت بر روی سد‌‌‌‌‌ نیمه تمام و 28 ساله کوار گذاشته که همچنان برزمین ماند‌‌‌‌‌ه است.عبد‌‌‌‌‌العلی رحیمی مظفری تاکید‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌ که تکمیل این سد‌‌‌‌‌ می‌تواند‌‌‌‌‌ بخش زیاد‌‌‌‌‌ی از نیاز اهالی سه شهرستان سروستان، کوار و خرامه را رفع کند‌‌‌‌‌ و پاسخگو باشد‌‌‌‌‌.حالا این نمایند‌‌‌‌‌ه مجلس پیگیر تامین اعتبار مورد‌‌‌‌‌ نیاز برای تکمیل این پروژه است. وی با اشاره به جلسه های متعد‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌ی که د‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌و هفته گذشته با مسئولان استانی و معاونان وزرا د‌‌‌‌‌اشته به مرد‌‌‌‌‌م نوید‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌ه که برای رفع مشکلات حوزه راه، آب ، کشاورزی و ساخت و تکمیل سد‌‌‌‌‌ کوار قد‌‌‌‌‌م هایی برد‌‌‌‌‌اشته است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید دارد که می‌توان از مسیرهای قانونی مشکلات مردم را حل کرد اما کم‌کاری‌ و کارشکنی‌های اداری مانع این مهم می‌شود.
این در حالی است که به گفته این نماینده فارس در مجلس، سازمان اقتصادی معین کوثر به عنوان مجری ساخت سد کوار مبالغی را برای تکمیل و تسریع این سد در نظر گرفته است.مشکل تامین آب شرب برای مردم در فارس در شهرستان های نی ریز و استهبان هم مسئله ساز شده است.
به طوری که نماینده این شهرستان ها در مجلس از نبود آب آشامیدنی مناسب، برای ۶۰ درصد مردم نیریز و استهبان خبرداده و مردم منطقه را درگیر خود کرده است.این در حالی است که به گفته فرهاد طهماسبی مردم با مشکلات ناشی از معیشت، گرانی، بالا بودن نرخ ارز و خودرو و کالاهای اساسی هم دست و پنجه نرم می کنند و دراین میان نگرانی بابت تامین آب آشامیدنی باری بر بارهای آنان است.در هر صورت شرایط تامین آب شرب در این مناطق فارس به گونه ای است که مردم در شماری از روستاها از جمله در سروستان باید منتطر رسیدن تانکرها و خرید آب شرب باشند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.