روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
جنجال بر سر بانوان دیار باقی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194752
1399/08/06

جنجال بر سر بانوان دیار باقی

رئیس شورای شهر رویان مازندران گفت: تصاویر قبور تعدادی از بانوان در آرامستان این شهر که توسط یکی از اعضای هیات امنا مخدوش شده بود، به حالت اول برگشت.
بر اساس این گزارش ، عصر پنجشنبه گذشته تعدادی از شهروندان شهر رویان در استان مازندران برای زیارت درگذشتگان خود و فاتحه‌خوانی بر مزار آنها به آرامگاه شهر رفتند و با سنگ‌های مخدوش قبور مواجه شدند که تصویر روی آنها با رنگ پوشانده شده و مشخص نبود چه فرد یا افرادی اقدام به حذف تصویر از روی آن‌ها کرده‌اند.این اتفاق فقط در مورد سنگ‌ قبرهایی رخ داده بود که تصویر صورت زنان روی آن‌ها حکاکی شده بود. خانواده این درگذشتگان پس از مشاهده سنگ‌های مخدوش به این اقدام معترض شدند و از هیأت امنای آرامگاه و مسئولان شهر درخواست کردند که موضوع پیگیری و شفاف‌سازی شود.
پس از این اتفاق، رئیس شورای شهر رویان گفت: این اقدام، خودسرانه و توسط هیأت امنای آرامگاه انجام شده و ما در جریان آن نبودیم و در فضای مجازی از این موضوع باخبر شدیم. ما هم معتقدیم که این اتفاق نباید می‌افتاد و اگر هم هیات امنا با ارائه دلایل شرعی و قانونی تصمیم به انجام آن گرفته بود، باید ابتدا با خانواده‌های درگذشتگان جلسه برگزار می‌کرد و پس از بیان دلایل و توجیه و قانع کردن آنها اقدام به پوشاندن تصویر می‌کرد. درضمن اگر قرار دادن تصویر زنان روی سنگ قبر مشکل دارد، از ابتدا نباید اجازه این کار داده می‌شد. نه این که مدت‌ها پس نصب سنگ قبر روی مزارها و بدون اطلاع قبلی انجام شود.
کامبخش سالاری اظهار داشت: مزار شهرستان رویان در اختیار اداره اوقاف و هیات امنا بوده است. این خطا نیز ازسوی آن‌ها سرزده است. ما دیروز دوشنبه در آرامستان حضور پیدا کرده و قبور متوفیان بانو که عکس‌شان با رنگ پوشیده شده بود، را پاک کردیم.
وی علت این اقدام را اشتباهِ فردیِ یکی از اعضای هیات امنا اعلام کرد و افزود: هیات امنا با مراجعه به خانواده‌های 4 متوفایی که تصویر قبور با رنگ پوشانده شده بود، از آن‌ها عذرخواهی خواهند کرد.علی شادمان، فرماندار رویان نیز با بیان این مطلب که نباید این خطا صورت می‌گرفت اما این اشتباه بدون نظرخواهی از اداره اوقاف و هیات امنا، تنها از سوی یک فرد صورت گرفته است، ادامه داد: به رئیس اداره اوقاف ابلاغ کردیم و آن‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دادند و درنهایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن؛ ۴ قبر موردنظر به حالت اول برگردانده شد. این قبور متعلق به بانوان مسن بود اما اگر جوان هم بودند، از آنجا که تصاویر آن‌ها با حجاب کامل بر روی قبور حکاکی می‌شود، مانعی برای حضور تصاویر وجود ندارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.