روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
کارنامه صادراتی فارس منتشر شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194865
1399/08/08

کارنامه صادراتی فارس منتشر شد

مدیرکل گمرکات فارس گفت: در ۷ ماهه گذشته بیش از ۲۲۱ هزار تن کالا به ارزش ۸۴ میلیون دلار از مقصد فارس به خارج از کشور صادر شده است. خداداد رحیمی با بیان اینکه در 7 ماهه گذشته 221 هزار و 199 تن کالا به ارزش 84 میلیون و 445 هزار و 316 دلار از طریق گمرکات فارس به خارج از کشور صادر شد، اظهار داشت: این در حالی است که هنوز شرایط ورود و خروج کالا به روال قبل بازنگشته و محدودیت‌هایی را به لحاظ شرایط بیماری کرونا شاهد هستیم. وی افزود: در هفت ماهه گذشته کالاهای صادراتی به 45 کشور جهان صادر شده که عمده کشورها عراق، افغانستان، کویت، ترکیه، پاکستان، امارات متحده عربی، آلمان، قطر، روسیه، هند بوده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: اوره، محصولات لبنی، رب گوجه فرنگی، آلومنیوم، رزین‌های آلکید اصلاح شده، دستگاه‌های مبدل حرارتی، ماهی، میگو، خرما و محصولات سرامیکی در بین کالاها و محصولات صادراتی بیشترین حجم را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل گمرکات استان فارس اظهار داشت: در هفت ماهه گذشته در بین کالاهای صادراتی استان فارس اوره از لحاظ وزن 47 درصد و ارزش 38 درصد افزایش صادرات را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
رحیمی افزود: در هفت ماهه گذشته مقدار 18 هزار و 691 تن کالا به ارزش 85 میلیون و 186 هزار و 931 دلار از طریق گمرکات استان فارس به کشور وارد شده است.
وی عنوان کرد: کالاهای وارداتی از 30 کشور جهان وارد شده که عمده آنها از چین، جمهوری کره، ایتالیا، برزیل، ترکیه، اسپانیا، آلمان، اندونزی، پاراگوئه و هند است.رحیمی به تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان نیز اشاره کرد و گفت: طی هفت ماهه گذشته با توجه به محدودیت‌های مسافری فرودگاه‌های بین‌المللی و کاهش چشمگیر پروازهای خارجی، جمعاً 18 هزار و 971 مسافر از طریق مرز هوایی فارس به کشور وارد شده که از این تعداد 16 هزار و 324 نفر ایرانی و 2 هزار و 647 نفر خارجی بوده‌اند. وی افزود: تعداد 16 هزار و 954 نفر مسافر از طریق مرزهای هوایی استان از کشور خارج شده‌اند که از این تعداد 14 هزار و 334 نفر ایرانی و 2 هزار و 620 نفر خارجی بوده‌اند. مدیرکل گمرکات فارس خاطر نشان کرد: در مدت مذکور همشهریان استان فارس 196 بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش 5هزار و 103 دلار از طریق گمرک امانات پستی دریافت کرده و طی همین مدت 2هزار و 367 بسته پستی به ارزش 29 هزار و 788 دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.