روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
واکنش خودجوش نهادها و تشکل‌های مردمی به اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام (ص) :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194869
1399/08/08

واکنش خودجوش نهادها و تشکل‌های مردمی به اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام (ص)

«خبرجنوب»/ اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) در استان فارس با واکنش های خودجوش نهادها و تشکل های مختلف روبه رو شده است.
جامعه روحانیت شیراز در واکنش به این اتفاق بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: اظهارات کفرآلود ماکرون رئیس جمهور سبک مغز فرانسه و اهانت به ساحت قدسی پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) نشانگر عناد و کینه ورزی دشمنان اسلام است.
حمایت یک مقام بلند پایه که ادعای آزادی بیان، آزادی افکار و ادیان آسمانی را دارد از انتشار مطالب موهن حاکی از ضعف منطق و برهان و فقر فکری آنان در مقابل مکتب پیامبر اعظم (ص) و عصبانیت آنان از موج گرایش به اسلام است.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در بیانیه ای آورده است: قطعاً این‌گونه اقدامات برای ایجاد عصبانیت میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی و تخریب چهره نورانی آخرین فرستاده خدا است اما این جسارت ها گرد و غباری بیش نیست و بر نورانیت جاودان آن حضرت اثری نخواهد داشت و بر خلاف باور منتشرکنندگان آن، موجبات بیداری و وحدت بیشتر جوامع انسانی و اسلامی شده و چیزی از ارزش‌های سراج منیر نمی‌تواند بکاهد.
در بخشی از بیانیه سازمان بسیج مداحان ومدیران هیأت های مذهبی استان فارس نیز آمده است: این توهین آشکار و بی ‌شرمانه به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) و دین مبین اسلام در حالی است که اسلام دین آزادی، برابری و برادری است و ارمغان اسلام برای مردم جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان همواره آزادی و امنیت بوده است و دین مبین اسلام هرگونه توهین به مقدسات دیگر ادیان آسمانی را حرام می‌داند.مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر فارس نیز نوشت: سیاستمداران فرانسه با طرح آزادی ‏بیان و توهین به مقدسات اسلام به دنبال این هستند که احساسات دینی و معنوی نسل‌ های جوان در دنیا را خاموش کنند. ‏شماری از دانشجویان شیرازی نیز روز گذشته در مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس تجمع کردند و با حضور خود، توهین و جسارت به پیامبر عزیز اسلام و انفعال دستگاه دیپلماسی ایران را محکوم کردند.
در پایان دانشجویان با قرائت بیانیه ای به موضعگیری علیه اهانت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) توسط دولت شیطانی فرانسه پرداختند و خواستار موضع مقتدارنه ای از سوی دستگاه دیپلماسی ایران و وزارت امور خارجه شدند.این در حالی است که وزارت امور خارجه ایران، دوشنبه پنجم آبان ۹۹ در اعتراض به اصرار مقامات فرانسوی به حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز نسبت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، «فلوران ایدالو» کاردار موقت سفارت فرانسه در تهران را در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار کرد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.