روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تدوین نقشه مهندسی فرهنگی فارس نیازمند همراهی فرهیختگان بومی است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194877
1399/08/08

تدوین نقشه مهندسی فرهنگی فارس نیازمند همراهی فرهیختگان بومی است

نصرا... پناهی- خبرنگار «خبرجنوب»/ شورای فرهنگ عمومی فارس بر آن است با دریافت نظرات مردم، صاحب‌ نظران، نخبگان و دستگاه‌ های متولی استان، نقشه مهندسی فرهنگی فارس را تکمیل کرده و پس از آن، با همکاری دستگاه‌ های فرهنگی برنامه پنج ‌ساله فرهنگی را تدوین کند.
رئیس دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی فارس دراین باره گفت: تدوین نقشه مهندسی فرهنگی این استان به عنوان سند بالادستی و راهبردی نیازمند نظرات فرهیختگان بومی استان است.
عنایت ا... زمانی ‌فرد افزود: این طرح دارای یک چشم‌ انداز، ۹ راهبرد و ۹۷ عنوان کلی اقدامات است.
به گفته وی راهبرد اول به حوزه معنویت، اخلاق و سبک زندگی اسلامی ‌ایرانی باز می ‌گردد و خانواده متعالی راهبرد دوم این طرح است.
عنایت ا... زمانی فرد اظهار داشت: دیگر راهبرد این طرح مربوط به اتحاد ملی و انسجام اسلامی است که در آن، اهداف تقویت هویت اسلامی‌ایرانی، ایجاد روحیه امید، اعتماد اجتماعی، مشارکت فراگیر و نظام‌ مند و ظرفیت ‌سازی و فرهنگسازی برای رفع موانع فرهنگی، ساختاری و رفتاری در نهاد خانواده، قانونگرایی و احساس امنیت عمومی در نظر گرفته شده است.
وی راهبرد بعدی این طرح را فرهنگ اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: تحقق عدالت همه‌جانبه به‌ منزله یکی از راهبردهای اساسی در زمینه مبارزه با مظاهر فقر، فساد و تبعیض شناخته می‌شود و در این طرح جایگاهی ویژه دارد.
رئیس دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی فارس ترویج و تقویت هنر متعهد را از راهبردهای دیگر نقشه مهندسی فرهنگی برشمرد و بیان کرد: در این حوزه نیز نهادینه ‌سازی هنر انقلابی، متعهد و تعالی ‌بخش همچنین بهره‌گیری از ظرفیت هنر در تحکیم فرهنگ اسلامی- ایرانی و گفتمان انقلاب اسلامی مبتنی بر بیانات امام خمینی و مقام معظم رهبری اهمیت دارد.وی در ادامه به ضرورت ایجاد و توسعه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در قالب راهبرد دیگر طرح اشاره کرد و افزود: در این زمینه، راهبری فعال جنگ نرم و مقابله با تفکرات انحرافی و ارتقای مؤلفه‌ های قدرت نرم نظام اسلامی با بازنگری اهداف و کارکردهای فرهنگی نظام مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی استان در دستور کار است.وی در راهبرد نهم به حوزه مردم سالاری دینی اشاره کرد و ابراز داشت: مهم ‌ترین هدف این راهبرد حاکم‌ کردن منطق راهبری و مدیریت اسلامی بر نظام تصمیم ‌گیری و تصمیم‌ سازی در استان است.رئیس دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی فارس اظهار کرد: این شورا امید دارد که با همکاری همه کارشناسان و نخبگان دلسوز فرهنگی، به برنامه‌های فاخر، کارا، الگو، در شأن انقلاب اسلامی و در تراز استان انقلابی فارس دست یابد؛ از همین رو از فرهختگان دعوت می‌شود نظرات خود را درباره راهبردهای ۹ گانه یادشده تا 20 آبان ۹۹ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و یا آدرس پست الکترونیکی به نشانی: shorayefarhang.fars@farhangmail.ir ارسال کنند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.