روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
خرید و فروش کرونا :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194882
1399/08/08

خرید و فروش کرونا

خبر، جدی و تکان دهنده بود!«بیمارستان‌ های ویژه کرونا در فارس در حال تکمیل شدن است».
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام نمود که در روزهای اخیر تعداد بیماران نیازمند بستری در استان افزایش پیدا کرده است و ظرفیت ‌های ممکن برای افزایش تخت ‌های بیمارستانی در استان و راه‌های تقویت همکاری بیمارستان‌ های خصوصی در حال بررسی است.
وی همچنین اعلام کرد با توجه به افزایش موارد بستری در برخی شهرستان‌های استان، برنامه‌ریزی برای مدیریت این موضوع با همکاری مسئولان شهرستان‌ها در دستور کار اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس قرار داد.
در این ارتباط حتی خبرهایی از ستاد کرونای استان به گوش می‌رسد که در برخی از مناطق شیراز و شهرستان‌ها نقاهتگاه‌ها دوباره در حال شکل‌گیری است و عملاً با پدیده روبرو هستیم که حتی در زمان جنگ نیز کمتر با آن مواجه شدیم.
در زمان هشت سال دفاع مقدس و در عملیات‌های بزرگ که گاهاً با مجروحان بسیار زیادی روبرو بود برخی از بیمارستان‌های شیراز تخت‌هایی را در حیاط بیمارستان می‌چیدند تا مجروحان جنگی را تیمارداری کنند و حالا گویا وضع بدتر از آن زمان شده است!
برپایی نقاهتگاه‌ ها به شهرهای استان کشیده شده و قطعاً این پایان ماجرا نیست و باید به این مسئله امکانات بیمارستانی و پرستاران متعدد اضافه نمود.
اینها واقعیت‌های یک روی سکه است که بسیار تلخ می‌تواند باشد اما در آن سوی ماجرا هنوز آن جدیتی که مردم باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهند رخ ندانده است؛ مغازه‌ها و مراکز خرید و فروش در حال مبادله کرونا هستند و مردم کمترین اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند!
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه رعایت نکات بهداشتی و شیوه‌نامه‌ها بیش از هر زمان دیگری در مراکز عرضه کالا، پاساژها، بازارها و بازارچه‌ها ضروری است گفته: اینک با ورود به مراحل خطرناک‌تر کرونا شاهد آن هستیم که در بسیاری از این مراکز عرضه کالا، اصناف و مشاغل حتی کمترین فاصله اجتماعی هم رعایت نمی‌شود و این می‌تواند ادامه پاییزی سخت و زمستانی تاریک‌تر را به ارمغان
آورد!
امید اینکه در این شرایط حساس هر کدام از ما خودمان به فکر جامعه‌امان باشیم.
محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جلالی / «خبرجنوب»

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.