روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
هزاران سند طبقه ‌بندی شده اروپا دزدیده شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194925
1399/08/08

هزاران سند طبقه ‌بندی شده اروپا دزدیده شد

هزاران سند حساس و اطلاعات طبقه ‌بندی شده یک شرکت امنیتی سوئدی طی یک حمله سایبری طعمه هکر‌ها قرار گرفت.
شرکت امنیتی گانِبو Gunnebo در سوئد که مسئولیت تامین ایمنی دسترسی به داده‌ های حساس را بر عهده دارد اعلام کرد که هدف یک عملیات سرقت سایبری قرار گرفته است.
این شرکت طرف قرارداد با دولت سوئد با اعلام این مطلب تصریح کرد که حمله سایبری یاد شده ممکن است امنیت پارلمان این کشور و نیز برخی بانک ‌های اروپایی را به خطر بیاندازد.
سخنگوی این شرکت امنیتی در گفت و گو با یورونیوز ضمن «تاسف بار» توصیف کردن این حادثه گفت: پس از تایید کارشناسان خارجی مبنی بر انجام عملیات سرقت سایبری بسیار سازماندهی شده، گزارش کامل این اقدام نفود به سیستم‌های امنیتی به آژانس اطلاعات داخلی و ضد تروریسم سوئد ارسال شد.
«استفان سیرن» مدیرعامل گروه امنیتی گانِبو که شرکت‌ تحت ریاست وی پیش‌تر در ماه اوت نیز هدف سایبری قرار گرفته بود هدف از چنین حملاتی را «جاسوسی صنعتی» اعلام کرده بود.
وی در آن زمان گفته بود: «ما فقط می توانیم در مورد هدف این حمله گمانه‌زنی کنیم، اما در عین حال نمی‌توان این احتمال را منتقی دانست که حمله با هدف جاسوسی صنعتی صورت گرفته است».
گروه امنیتی گانِبو در زمینه درگاه‌های دسترسی امنیتی به اطلاعات حساس تخصص دارد و در سراسر جهان نیز مشتریانی از جمله در میان نیروگاه‌های هسته‌ای، بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها دارد.
رسانه‌های سوئد و منابع امنیتی این کشور هنوز نام شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در جریان عملیات تازه سایبری در پایگاه داده‌های گروه گانبو هدف حمله هکرها قرار گرفته‌اند را اعلام نکرده‌‌اند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.