روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
باید ساختمان مجلس و دولت را فروخت تا نانی برای مردم تامین شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194946
1399/08/08

باید ساختمان مجلس و دولت را فروخت تا نانی برای مردم تامین شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تمام اموال دولت و حکومت برای مردم است از همین ساختمان مجلس گرفته تا ساختمان ریاست جمهوری برای مردم است، از این رو برای تامین مایحتاج مردم حتی باید این ساختمان هم به فروش برسد تا مردم در مضیقه نباشند.
حمید رضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به تصویب طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی در مجلس اظهار داشت: پس از بررسی این طرح در کمیسیون برای تامین منابع مالی آن فروش اموال دولت انتخاب
شد.
وی با بیان این که مجلس قصد نداشت با تصویب طرحی گرانی، تورم، نقدینگی و پایه پولی را افزایش دهد، افزود: از این رو تامین منابع را در فروش اموال دولت دید تا مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نشود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بدین صورت نبوده است که مجلس دست به طرحی بزند که نتواند تامین منابع آن را فراهم کند بلکه مجلس طرحی را انتخاب کرد که برای تامین منابع آن راه ‌های مختلفی وجود داشت که کمیسیون بهترین آن را انتخاب کرد.
حاجی بابایی تصریح کرد: دولت مکلف است حدود 30 هزار میلیارد تومان از دارایی و اموال خود را بفروش برساند تا منابع کالا برگ تامین شود. تا کنون دولت 50 هزار میلیارد تومان در بند (و) و 30 هزار میلیارد تومان در تبصره 5 لایحه بودجه به صورت ETF به فروش رسانده است.
وی با بیان این که دولت باید اموال خود را بفروشد تا مردم برای خود نانی تامین کنند، بیان داشت: ما امروز به عنوان نماینده مجلس ضمن احترام به دولت تمام فکر و ذهنمان معشیت مردم است که آن‌ ها بتوانند در این شرایط بد اقتصادی کالای اساسی خود را تامین
کنند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این طرح 120 هزار تومان در ماه به هر نفر برای 3 دهک پایین پرداخت خواهد شد و برای دهک ‌های بعدی تا 60 میلیون نفر حدود 60 هزار تومان که جمعاً حدود 30 هزار میلیارد تومان می ‌شود.
حاجی بابایی افزود:30 هزار میلیارد تومان نسبت به بودجه 572 هزار میلیارد تومانی دولت اصلاً جایگاهی ندارد باید گفت دولت کسری بودجه ندارد و همیشه اعلام کرده ام که کسری بودجه دولت از طریق اوراق تامین شده است از این رو امسال کسری در بودجه ندارد حتی بیش از آن عددی که در سال 99 مصوب شده است درآمد داشته است.
وی گفت: تمام اموال دولت و حکومت برای مردم است از همین ساختمان مجلس گرفته تا ساختمان ریاست جمهوری برای مردم است از این رو برای تامین مایحتاج مردم حتی باید این ساختمان هم به فروش برسد تا مردم در مضیقه نباشند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: بنده به مدت 2 ماه با دولت رایزنی کرده ام تا این طرح به نتیجه برسد و امیدوار هستیم دولت با این طرح همراه باشد تا اجرایی شود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.